Aktualności

Mazowsze w Genshagen

2008.07.21 00:00 , aktualizacja: 2012.06.06 09:03

Autor: Katarzyna Mańska,Kancelaria Marszałka, Wprowadzenie: MRyszkowski

W ramach trójstronnego partnerstwa między Mazowszem, Brandenburgią i Ile-de-France w dniach 18 - 19 lipca 2008 r. w siedzibie Fundacji Genshagen (Niemcy) odbyła się 3. edycja festiwalu kulturalnego „Genshagen en fête”.

Otwarcia festiwalu dokonała prof. dr Johanna Wanka, Minister Nauki, Badań i Kultury Kraju Związkowego Brandenburgia, Patron Honorowy imprezy. W imieniu regionów partnerskich głos zabrali: Waldemar Roszkiewicz - Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz Marie-Claire Champoux – przedstawicielka Rady Regionu Ile-de-France.

Goście odwiedzający Pałac w Genshagen mogli podziwiać nie tylko liczne występy artystów z trzech regionów, ale także mieli okazję do zapoznania się z ofertą kulturalną i turystyczną Mazowsza, Ile-de-France i Brandenburgii, która była prezentowana na wspólnym stoisku informacyjnym. Mazowsze przyciągało zwiedzających kolorowymi publikacjami na temat walorów turystycznych regionu. Ważnym tematem prezentacji Mazowsza była również postać Fryderyka Chopina, którego dorobek muzyczny został przedstawiony w osobnej publikacji, stanowiącej zapowiedź zbliżającego się Roku Chopinowskiego, przypadającego na dwusetną rocznicę urodzin wybitnego kompozytora w 2010 roku.

Najważniejszym mazowieckim punktem programu był koncert chopinowski z udziałem znanych polskich artystek: światowej sławy pianistki Ewy Bukojemskiej oraz sopranistki Ewy Iżykowskiej. Koncert zgromadził wielu słuchaczy i został bardzo wysoko oceniony przez gości.

Szacuje się, że festiwal odwiedziło ok. 3000 osób.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 34 kB, Liczba pobrań: 292, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 533

powrót