Aktualności

Rok Chopinowski 2010

2008.10.29 00:00 , aktualizacja: 2012.06.02 14:38

Autor: Ilona Borkowska, Departament Kultury, Promocji i Turystyki, Wprowadzenie: Beata Samsel

Zbliżający się jubileusz dwusetnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina był okazją do podsumowania stanu przygotowań i zasad współpracy nad organizacją Roku Chopinowskiego.
 

27 października br. w auli Centralnej Biblioteki Rolniczej w Warszawie odbyła się II konferencja „Chopin 2010” zorganizowana przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Do udziału w spotkaniu zostali zaproszeni przedstawiciele organizacji i instytucji zaangażowanych w organizację obchodów jubileuszu. W konferencji wzięli udział Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Wicemarszałek Ludwik Rakowski.

Celem konferencji było zapoznanie się ze stanem przygotowań Roku Chopinowskiego oraz określenie zasad i warunków współpracy pomiędzy instytucjami zaangażowanymi w przedsięwzięcie. Podczas spotkania został przedstawiony „Plan marketingowy mazowieckich obchodów 200. Rocznicy Urodzin Fryderyka Chopina” przygotowany przez samorząd województwa. Plan zakłada ścisłą współpracę pomiędzy jednostkami samorządowymi, organizacjami, instytucjami, jak i inicjatywami społecznymi w realizacji projektów związanych z jubileuszem.

Liczba wyświetleń: 675

powrót