Aktualności

Posiedzenie Konwentu Marszałków

2009.01.19 00:00 , aktualizacja: 2012.06.01 11:51

Autor: Administrator, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

W dniach 15 – 16 stycznia br. w Wieliczce odbyło się Posiedzenie Konwentu Marszałków Województw RP, w którym uczestniczył Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
 

Konwent zajął się m. in. sytuacją finansową PKP Przewozy Regionalne. Dyskutowano również o barierach prawno – finansowych w rozwoju współpracy z sektorem pozarządowym, praktykach współpracy samorządu województwa z organizacjami pozarządowymi.

Uczestnicy Konwentu przyjęli trzy stanowiska dotyczące: współpracy samorządów województw z organizacjami pozarządowymi, zmian w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz zadań PFRON przekazanych do realizacji samorządom województw od dnia 1 stycznia 2009 roku.

Z okazji 10-lecia powstania samorządu terytorialnego marszałkowie województw, podczas uroczystego spotkania w Sali Poselskiej Zamku Królewskiego na Wawelu, podpisali „Deklarację Krakowską”, w której apelują o dokończenie rozpoczętej przed 10 laty reformy administracyjnej kraju.

Wśród omówionych podczas konwentu tematów znalazły się także wydarzenia związane z obchodami Roku Chopinowskiego oraz prezentacja projektu „Obchody Roku Niepodległości”.

Spotkanie przedstawicieli województw poprzedziło Posiedzenie Rady Programowej Związku Województw RP.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 23 kB, Liczba pobrań: 333, Adobe Acrobat Document

Liczba wyświetleń: 1080

powrót