Aktualności

Wizyta Ambasadora Republiki Korei

2009.04.09 00:00 , aktualizacja: 2012.05.30 10:54

Autor: Anna Świerk, Kancelaria Marszałka, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

8 kwietnia br. wizytę w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego złożył Ambasador Republiki Korei w RP Joon Jae Lee, któremu towarzyszyli Radca Ambasady Jong-ho Choi oraz III Sekretarz Shilk Kim.
 

Gości przyjął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. W spotkaniu udział wzięli również: Zastępca Dyrektora Kancelarii Marszałka Witold Prandota oraz Kierownik Wydziału Współpracy z Zagranicą Halina Olczak-Wierzbicka.

Marszałek Adam Struzik przedstawił potencjał gospodarczy Województwa Mazowieckiego, zachęcając przedsiębiorców koreańskich do inwestowania w naszym województwie. Podkreślił przy tym, że Mazowsze jest zainteresowane nawiązaniem współpracy z Koreą Południową, zarówno w sferze inwestycji koreańskich na Mazowszu, jak i eksportu naszych produktów do Korei.
Dodał, że oprócz gospodarki współpraca mogłaby odbywać się w sferze kultury i nauki.

Korzystając z okazji Marszałek Adam Struzik zaprosił Ambasadora Joon Jae Lee do udziału w uroczystościach inaugurujących obchody Roku Chopinowskiego, które odbędą się w październiku br. w siedzibie PZPiT „Mazowsze” w Karolinie.

 

Korea Południowa jest jednym z najbardziej i najszybciej rozwijających się krajów azjatyckich. W Korei Południowej zamieszkuje ponad 48 mln. Mieszkańców. Gęstość zaludnienia wynosi 487 mieszk./km². Powierzchnia Korei Południowej wynosi 99 274 km².
Korea jest jednym z głównych eksporterów wyrobów elektronicznych, samochodów i tekstylii. Głównymi partnerami handlowymi Korei są Stany Zjednoczone, Japonia, Niemcy i Singapur. Koreańskie koncerny bardzo chętnie inwestują w Europie Środkowo-Wschodniej, często wybierając Polskę, jako miejsce lokalizacji swoich fabryk.
Największe koreańskie firmy inwestujące w Polsce (a w szczególności na Mazowszu to: LG Group, Daewoo Electronics, Samsung Electronics, Hanyang Precision, Hanglas/Saint Gobain, SK Chemicals)

Liczba wyświetleń: 608

powrót