Aktualności

Płockie Targi Edukacyjne 2011

2011.03.24 09:50 , aktualizacja: 2012.02.29 10:09

Autor: Arleta Dębkowska (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

fot. arch. WUP w Płocku
fot. arch. WUP w Płocku
fot. arch. WUP w Płocku
fot. arch. WUP w Płocku
fot. arch. WUP w Płocku

23 marca br., po raz kolejny odbyły się Płockie Targi Edukacyjne. Impreza jak co roku cieszyła się dużą popularnością wśród młodych ludzi. Swoją ofertę zaprezentowało aż 67 instytucji. Wśród zaproszonych gości był m.in. wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

 

Głównym celem Targów była prezentacja ofert edukacyjnych szkół publicznych i niepublicznych różnych szczebli, instytucji szkoleniowych oraz firm związanych z branżą edukacyjną. Oferta była skierowana przede wszystkim do młodzieży, która stoi przed wyborem dalszego kierunku nauki, jak również dla tych, którzy są zainteresowani podniesieniem bądź zmianą swoich kwalifikacji.

          

Nieodłączną częścią Płockich Targów Edukacyjnych jest dyktando z języka polskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Na zwycięzców czekały cenne nagrody, ufundowane m.in. przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

 

Wydarzenie uświetniły imprezy towarzyszące – pokaz pierwszej pomocy, sztuk walki, oraz doświadczeń chemicznych, przygotowany przez Politechnikę Warszawską oraz Szkołę Nauk Technicznych i Społecznych w Płocku. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty pn. „Dziennikarstwo od kuchni” prowadzone przez przedstawicieli płockich mediów. W sumie Targi odwiedziło ponad 1000 osób.

 

Organizatorami imprezy byli m.in.: Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Płocku, Powiatowy Urząd Pracy w Płocku, Miejski Urząd Pracy w Płocku oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Płocku.

Liczba wyświetleń: 959

powrót