Aktualności

Powstaje Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych

2011.03.30 15:50 , aktualizacja: 2012.02.29 09:58

Autor: Katarzyna Łukaszewska, Biuro Prasowe UW, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Wmurowano kamień węgielny pod budowę Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego. W uroczystości, która odbyła się 30 marca br. na kampusie uniwersyteckim na Ochocie, wziął udział wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

 

W październiku ubiegłego roku podobnie zainicjowano budowę Centrum Nowych Technologii I oraz nowej siedziby Wydziału Fizyki, nazywanej Centrum Nowych Technologii II. Trzy obiekty utworzą wspólnie interdyscyplinarny ośrodek naukowo-dydaktyczny. Na budowę Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych pozyskano środki w ramach programu operacyjnego „Innowacyjna Gospodarka”. Ośrodek będzie miał nowoczesną strukturę, w której konieczna będzie współpraca międzywydziałowa i interdyscyplinarna. Rektor prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow podkreśliła, że młodym naukowcom przyjdzie to z łatwością.

 

 Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych stworzy wspólną przestrzeń badawczą dla naukowców Wydziałów Biologii i Chemii. Będzie siedzibą ponad 130 nowocześnie wyposażonych laboratoriów, w których prowadzone mają być prace z zakresu problematyki środowiskowej, w tym monitoringu i prognozowania zagrożeń, skażeń radionuklidami, substancjami ropopochodnymi i innymi, nowych źródeł energii, materiałów funkcjonalnych, radiofarmaceutyków, technik i substancji biologicznie aktywnych w medycynie i kosmetologii.

 

Budynek Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych powstanie w północno-wschodniej części kampusu na Ochocie, przy Al. Żwirki i Wigury i ul. I. Miecznikowa. Budowa pierwszego etapu Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych zakończy się jeszcze w tym roku. Całość gotowa będzie w roku 2013.

  • fot. Marcin Kluczek, Biuro...
  • fot. Marcin Kluczek, Biuro...

Liczba wyświetleń: 1083

powrót