Aktualności

Finał „Bezpiecznej drogi do szkoły” w powiecie siedleckim

2011.11.18 10:40 , aktualizacja: 2014.12.19 09:57

Autor: Radosław Strzaliński, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

W Zespole Oświatowym w Stoku Lackim (pow. siedlecki) rozstrzygnięto powiatowy etap konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas finału, który odbył się 17 listopada br., nagrody zwycięzcom wręczyła członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Do powiatowego finału przystąpiło 260 uczestników. Konkurs skierowany był do dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych i klas I-II szkół gimnazjalnych z gmin: Domanice, Korczew, Kotuń, Mokobody, Mordy, Paprotnia, Przesmyki, Siedlce, Skórzec, Suchożebry, Wiśniew, Wodynie oraz Zbuczyn.

 

Konkurs odbył się w dwóch etapach. W części pierwszej – teoretycznej uczestnicy mieli do rozwiązania test z zakresu przepisów ruchu drogowego i zasad udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Podczas drugiego, praktycznego etapu zadaniem uczestników był przejazd rowerem po specjalnie przygotowanym torze.

 

Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska podziękowała najmłodszym mieszkańcom powiatu siedleckiego za udział w konkursie, a zwłaszcza za chęć zdobywania wiedzy oraz nowych umiejętności z zakresu ruchu drogowego. Znajomość podstawowych zasad bezpiecznego zachowania na drodze jest niezwykle cenna i należy ją rozpowszechniać wśród wszystkich uczestników komunikacji, dlatego cieszy mnie niesłabnące zainteresowanie młodych Mazowszan tą tematyką – podsumowała członek zarządu.

  • fot. Halina Kolo, WORD...
  • fot. Halina Kolo, WORD...
  • fot. Halina Kolo, WORD...
  • fot. Halina Kolo, WORD...

Liczba wyświetleń: 595

powrót