Aktualności

O przyszłości regionu Morza Bałtyckiego w Brukseli

2011.12.01 12:50 , aktualizacja: 2012.02.23 14:49

Autor: Nina Małachowska, Kancelaria Marszałka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka


Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik 30 listopada br. wziął udział w konferencji pt. „Przyszłość Strategii UE dla Regionu Morza Bałtyckiego – innowacje i transfer wiedzy”. Spotkanie odbyło się w siedzibie Komitetu Regionów w Brukseli.

 

Strategia UE dla regionu Morza Bałtyckiego została przedstawiona przez Komisję Europejską w 2009 r. i jest pierwszym przykładem skoordynowanego podejścia do zrównoważonego rozwoju makroregionów w Unii Europejskiej.

 

Konferencja była ostatnią z cyklu czterech organizowanych, w wyniku ścisłej współpracy szesnastu przedstawicielstw polskich regionów w Brukseli oraz Komitetu Regionów, w ramach Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Jej celem było przedstawienie najważniejszych zagadnień dotyczących postępu w realizacji strategii w obszarach związanych z transferem wiedzy i innowacji, a także podkreślenie znaczenia zintegrowanego podejścia do kwestii finansowania strategii, prezentacja tempa realizacji wybranych projektów flagowych oraz omówienie roli i kształtu strategii makroregionalnych w nowym okresie programowania. Wydarzenie to stanowiło platformę dla dyskusji na temat zaangażowania władz lokalnych i regionalnych w proces wdrażania. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. –  Przewodnicząca Komitetu Regionów Mercedes Bresso, Komisarz ds. Polityki Regionalnej Johannes Hahn oraz posłanka do Parlamentu Europejskiego, Przewodnicząca Komisji Rozwoju Regionalnego Parlamentu Europejskiego prof. Danuta Hubner.

  • fot. Nina Małachowska
  • fot. Nina Małachowska
  • fot. Nina Małachowska

Liczba wyświetleń: 501

powrót