Aktualności

Bezpieczniej w powiecie sokołowskim

2012.03.08 09:15 , aktualizacja: 2012.03.09 12:30

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Jednostka PSP w Sokołowie Podlaskim wzbogaci się o dwa samochody ratownicze – dla strażaków to wyższy komfort i bezpieczeństwo pracy, dla mieszkańców – cenna, dodatkowa ochrona. Na zakup sprzętu ze środków unijnych zostanie przeznaczonych blisko 950 tys. zł. Umowę z beneficjentem w tej sprawie podpisali, 7 marca br., członkowie Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Wiesław Raboszuk.

 

W ramach projektu do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim trafią dwa specjalistyczne samochody, które zastąpią wysłużone już auta, jakimi dysponuje jednostka (w sumie jest ich jedenaście). Jeden z nich to ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy z funkcją ograniczania stref skażeń, a drugi – lekki samochód ratownictwa wodnego.

 

Zakupiony sprzęt zwiększy możliwości operacyjne sokołowskiej straży pożarnej na wypadek powodzi, pożaru lasów i infrastruktury rolno-przemysłowej oraz wycieków substancji toksycznych do środowiska w wyniku awarii przemysłowych i katastrof transportowych. Nowoczesne auta pozwolą strażakom na szybsze dotarcie do miejsca zdarzenia oraz sprawne prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych podczas zagrożeń o dużym nasileniu i zasięgu.

 

Tytuł projektu:Zakup specjalistycznych samochodów ratowniczych w celu zabezpieczenia Powiatu Sokołowskiego przed skutkami katastrof powodziowych i ekologicznych

Całkowita wartość projektu: 1 117 520  zł

Kwota dofinansowania:  949 892 zł

Beneficjent: powiat sokołowski

  • fot. Magdalena Miłkowska
  • fot. Magdalena Miłkowska
  • fot. Magdalena Miłkowska

Liczba wyświetleń: 721

powrót