Aktualności

Nowa siedziba MWOMP w Płocku

2012.09.14 12:50 , aktualizacja: 2012.10.04 14:28

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • fot. arch. MWOMP w Płocku
  • fot. arch. MWOMP w Płocku
  • fot. arch. MWOMP w Płocku
  • fot. arch. MWOMP w Płocku

Marszałek Adam Struzik otworzył nowy budynek Mazowieckiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Płocku. Łączna wartość inwestycji to blisko 14,5 mln zł, z czego 8 mln zł to dofinansowanie Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

W ramach projektu zabytkowy dom mieszkalny z 1805 r. został rozbudowany i odrestaurowany. Budynek o łącznej powierzchni 280 m2 składa się z trzech kondygnacji. Na parterze znajdują się m.in. duża recepcja, kancelaria, a także  przestronny Zakład Rehabilitacji. Pierwsze i drugie piętra zostały przeznaczone na gabinety specjalistyczne oraz medycyny pracy, punkt pobrań, pracownię RTG, chirurgię, a także okulistykę. W piwnicy natomiast mieszczą się szatnia, archiwum oraz pomieszczenia do sterylizacji.

 

Pacjenci będą mogli korzystać również z dużego parkingu (ok. 50 bezpłatnych miejsc postojowych). Inwestycja była realizowana w latach 2009 – 2012 w ramach projektu pn. „Rozbudowa Mazowieckiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Płocku”.

 

Marszałek Adam Struzik wyraził zadowolenie z okazji otwarcia nowej siedziby Mazowieckiego Wojewódzkiego Ośrodka Pracy w Płocku, nie tylko jako lekarz, ale także jako samorządowiec. – Swoją pracą i zaangażowaniem udowodniliście Państwo, że idea samorządności to podstawa społeczeństwa obywatelskiego i aktywna działalność na rzecz wspólnego dobra. Kolejne lata działalności placówki na pewno będą sprzyjać podniesieniu standardów ochrony zdrowia i zadowoleniu pacjentów z Mazowsza – dodał.

 

Uroczystościom towarzyszyło wręczenie odznaczeń resortowych zasłużonym pracownikom ośrodka.

Liczba wyświetleń: 999

powrót