Aktualności

Z myślą o najmłodszych

2012.12.10 13:30

Autor: Iwona Dybowska, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

  • fot. arch. ZSP Międzyborów
  • fot. arch. ZSP Międzyborów
  • fot. arch. ZSP Międzyborów
  • fot. arch. ZSP Międzyborów

Najmłodsi mieszkańcy Międzyborowa (pow. grodziski) mogą już korzystać z nowej hali sportowej, przedszkola, biblioteki i obserwatorium astronomicznego. Dzięki unijnemu dofinansowaniu w wysokości ponad 8 mln zł rozbudowany został Zespół Szkół Publicznych. Przy istniejącym obiekcie powstał kompleks edukacyjno-sportowy połączony ze starszą częścią szkoły.

 

Projekt zrealizowany został w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. W uroczystości otwarcia obiektu, 8 grudnia br., wzięli udział m.in. marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski oraz członek zarządu województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk.

 

W ramach projektu powstał kompleks budynków o łącznej powierzchni ponad 3,7 tys. m2. Na parterze jednego z nich znajduje się czterooddziałowe przedszkole z segmentem żywieniowym. Sale na pierwszym piętrze przeznaczone zostały dla czterech klas nauczania początkowego. W drugim budynku mieści się hala sportowa z areną i widownią stałą na 140 widzów. Zadbano również o niezbędne pomieszczenia takie jak szatnie, natryski, sanitariaty, magazyny sprzętu sportowego oraz sale dla trenerów. Ponadto w budynku znajduje się kawiarenka ze sklepikiem, sala bilardowa, klub fitness z sauną, radiowęzeł, obserwatorium astronomiczne oraz biblioteka z czytelnią i centrum informatycznym.

 

Inwestycja objęła wymianę instalacji sanitarnych: wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania – kolektory słoneczne, budowę kotłowni wodnej gazowej, wentylacji mechanicznej, instalacji gazowej, przyłącza kanalizacyjno-sanitarnego, kanalizacji deszczowej oraz instalacji elektrycznej. W ramach projektu powstał parking na 40 miejsc – w tym dla osób niepełnosprawnych, a także trzy zjazdy z istniejących dróg dojazdowych do szkoły wraz z chodnikami.

 

Beneficjent: gmina Jaktorów

Tytuł projektu: Poprawa jakości nauczania i wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży wiejskiej przez budowę przedszkola, organizację klas „0", biblioteki, hali sportowej wraz z łącznikiem przy Zespole Szkół Publicznych w Międzyborowie

Całkowita wartość: 12 578 197,53 zł

Kwota dofinansowania: 8 175 049,57 zł

Działanie 7.2. Infrastruktura służąca edukacji

Liczba wyświetleń: 573

powrót