Aktualności

Trudna sytuacja mazowieckich szpitali psychiatrycznych

2013.02.22 13:30 , aktualizacja: 2013.02.22 13:42

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Marszałek Adam Struzik spotkał się z dyrektorami placówek prowadzących działalność leczniczą z zakresu psychiatrycznej opieki zdrowotnej i leczenia uzależnień, dla których podmiotem tworzącym jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 

Debatowano nad trudną sytuacją lecznictwa psychiatrycznego w województwie mazowieckim, która jest spowodowana głównie niedostatecznym finansowaniem. Dotyczy to większości zakresów świadczeń tego rodzaju, a w szczególności psychiatrii ogólnej oraz psychogeriatrii. Nie tylko zagraża to dalszemu funkcjonowaniu podmiotów leczniczych ale może mieć znaczący wpływ na bezpieczeństwo publiczne. By zapewnić dostępność do świadczeń konieczne jest jak najszybsze podjęcie przez NFZ decyzji o  wzroście ich wyceny.

 

Problemy placówek ich dyrektorzy zreferowali podczas pierwszego posiedzenia nowo wybranej Rady Mazowieckiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, zwołanego przez marszałka województwa mazowieckiego, na którym obecny był również wicemarszałek Krzysztof Strzałkowski. Obecna Rada została powołana przez Sejmik Województwa Mazowieckiego 21 stycznia br. na czteroletnią kadencję i  ma charakter opiniodawczo-nadzorczy.

  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski
  • fot. Konrad Wojnarowski

Liczba wyświetleń: 707

powrót