Aktualności

Stara przychodnia w nowym wydaniu

2013.07.18 15:05 , aktualizacja: 2013.07.22 09:10

Autor: Katarzyna Klepaczewska (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

Mowa o Rejonowej Przychodni w Szydłowcu, która została powiększona o nowy budynek i dodatkowe poradnie specjalistyczne. Dotychczasowy obiekt przeszedł termomodernizację, wymianę okien i drzwi, a także ocieplenie dachów i ścian.

 

W wyremontowanej starej części przychodni zdrowia znajdują się teraz poradnie: Medycyny Pracy, Dermatologiczna, Zdrowia Psychicznego, Leczenia Uzależnienia i Współuzależnienia od Alkoholu i Ginekologiczno-Położnicza. W nowym budynku natomiast poradnie: Gruźlicy i Chorób Płuc, Kardiologiczna, Urologiczna, Neurologiczna a także nocna i świąteczna ambulatoryjna opieka lekarska i pielęgniarska, transport sanitarny oraz Stacja Pogotowia Ratunkowego.

 

Oprócz kosztów własnych, które poniósł powiat szydłowiecki – ponad 4 mln zł, skorzystano również ze środków z Wojewódzkiego Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – ponad 700 tys. zł, a także z norweskich dofinansowań, które wyniosły 250 000 Euro. Te ostatnie zostały przeznaczone na zakup karetek.

 

Podczas uroczystego oddania do użytku zmodernizowanej przychodni obecny był m.in. wicemarszałek Leszek Ruszczyk, który podkreślił, że przedsięwzięcie to daje obustronną korzyść – poprawi się nie tylko komfort pacjentów szukających tu pomocy, ale również lekarze będą mieli lepsze warunki do jej udzielania. Dodał również, że zorganizowanie wielu różnorodnych form pomocy medycznej w jednym miejscu zwiększa bezpieczeństwo chorych, zapewnia szybszą konsultację u różnych specjalistów.

 

W uroczystości uczestniczyła również marszałek Ewa Kopacz.

  • Fot. Starostwo Powiatowe w...
  • Fot. Starostwo Powiatowe w...
  • Fot. Starostwo Powiatowe w...
  • Fot. Starostwo Powiatowe w...
  • Fot. Starostwo Powiatowe w...
  • Fot. Starostwo Powiatowe w...
  • Fot. Starostwo Powiatowe w...

Liczba wyświetleń: 883

powrót