Aktualności

W Pionkach powstanie ZOL

2014.02.24 13:45 , aktualizacja: 2014.02.24 14:53

Autor: Zespół prasowy MJWPU, Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • Fot. arch. beneficjenta
  • Fot. arch. beneficjenta
  • Fot. arch. beneficjenta
  • Fot. arch. beneficjenta
  • Fot. arch. Pionki24

Dzięki decyzji zarządu województwa i ogromnej determinacji dyrekcji SPZZOZ w Pionkach jeszcze w tym miesiącu zostanie ogłoszony przetarg na budowę zakładu opiekuńczo-leczniczego. Umowę na unijne dofinansowanie tej inwestycji podpisali wicemarszałek Leszek Ruszczyk oraz dyrektor placówki Aleksander Gawlik. 

 

Na zakończenie inwestycji jest czas do połowy przyszłego roku. Walka o wkład własny, konieczny do uzyskania unijnego grantu trwała długo. Teraz budowa zakładu opiekuńczo-leczniczego będzie w 77 proc. sfinansowana ze środków europejskich.

 

ZOL zostanie zbudowany od podstaw. Obiekt stanie nieopodal szpitala przy ul. 15 Stycznia. Będzie to nowoczesny kompleks dla około 70 pensjonariuszy w pokojach jedno- i dwuosobowych. Kosztorysowa wartość przedsięwzięcia opiewa na ponad 11 mln zł. Przyznane z unii pieniądze muszą wystarczyć na przeprowadzenie robót ogólnobudowlanych w zakresie budynku i zagospodarowania terenu, dokonania zewnętrznych przyłączy wody, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wewnętrznych instalacji wodno-kanalizacyjnych oraz c.o., robót elektrycznych i teletechnicznych. Wniosek o dofinansowanie uwzględnia także koszty zakupu wyposażenia i sprzętu.

 

Inwestycja pozwoli na poszerzenie działalności szpitala, podniesie jakość wykonywanych badań, co przełoży się na wzrost konkurencyjności zakładu w stosunku do innych jednostek ochrony zdrowia w rejonie. Projekt będzie realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007–2013.


Tytuł projektu: „Budowa zakładu opiekuńczo-leczniczego dla osób starszych i niepełnosprawnych w Pionkach”
Beneficjent: Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pionkach
Wartość projektu: 11 312 975,44 zł
Kwota dofinansowania: 8 644 244,53 zł

 

Liczba wyświetleń: 804

powrót