Aktualności

RegioStars 2014

2014.04.01 15:15

Autor: Nina Małachowska, (KM), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Marszałek Adam Struzik wziął udział w ceremonii wręczenia nagród RegioStars 2014, dla najbardziej innowacyjnych i inspirujących projektów regionalnych w skali  Europy.

 

Jury konkursu oceniające projekty w skład którego weszli min.: Johannes Hahn, komisarz ds. polityki regionalnej i Luc Van den Brande, były przewodniczący Komitetu Regionów, wyróżniło 19 finalistów z 80 zgłoszonych projektów. Finaliści konkursu reprezentowali łącznie 17 różnych państw członkowskich UE: Belgię, Czechy, Danię, Francję, Niemcy, Grecję, Węgry, Włochy, Irlandię, Luksemburg, Holandię, Polskę, Portugalię, Rumunię, Hiszpanię, Szwecję i Wielką Brytanię.

 

Tegoroczna edycja RegioStars odbyła się w kluczowym momencie, ponieważ państwa członkowskie UE finalizują z Komisją Europejską swoje umowy partnerskie, które będą podstawą do wydatkowania funduszy europejskich w ciągu najbliższych 7 lat.

 

Podczas ceremonii wręczenia nagród zaprezentowano 80 najlepszych finałowych projektów europejskich, które odzwierciedlają reformy polityki spójności i są jednocześnie najlepszymi przykładami wydatkowania funduszy UE.

 

W kategorii „Inteligentny wzrost gospodarczy − innowacje w małych i średnich przedsiębiorstwach" do nagrody został nominowany projekt z województwa mazowieckiego. „Polska Przedsiębiorcza” to efektywny ekosystem dla nowo powstających firm, oferujący narzędzia do testowania, inwestowania oraz rozwijania biznesu, który ma wspierać przede wszystkim młodych i innowacyjnych przedsiębiorców. Osiągnięcie statusu finalisty w konkursie Regio Stars to duże osiągnięcie i promocja dla Mazowsza w skali europejskiej jako regionu konkurencyjnego i innowacyjnego.

  • fot. archiwum Komisji...
  • fot. archiwum Komisji...
  • fot. archiwum Komisji...
  • fot. archiwum Komisji...

Pliki do pobrania

Rozmiar: 22 kB, Liczba pobrań: 299, Dokument programu Microsoft Word

Liczba wyświetleń: 462

powrót