Aktualności

Bezpieczne święta

2014.04.17 09:10 , aktualizacja: 2014.04.18 08:18

Autor: Katarzyna Klepaczewska, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • fot. KMP Radom
  • fot. KMP Radom
  • fot. KMP Radom
  • fot. KMP Radom
  • fot. KMP Radom

Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów – tak będą wyglądały najbliższe dni dla radomskich policjantów, którzy jak co roku, będą pilnować porządku na drogach podczas Świąt Wielkanocnych.

 

Zbliżające się Święta Wielkanocne oraz towarzyszący im wzmożony ruch pojazdów i pieszych przyczynia się do wzrostu liczby wypadków. Dlatego policjanci z radomskiej drogówki od 18 do 21 kwietnia zwiększą swoją czujność, kontrolując drogi krajowe nr 7, 9 i 12.

 

Funkcjonariusze apelują, by przy wielkanocnym stole odsuwać kieliszek od siebie, jeśli wiemy, że za chwilę będziemy prowadzić, sprawdzić stan techniczny samochodów przed wyruszeniem w rodzinne strony, pamiętać o zapinaniu pasów i przewożeniu dzieci w fotelikach. Święta to czas, gdy możemy trochę zwolnić swój codzienny bieg i zmniejszyć prędkość również na drodze.

 

16 kwietnia funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu spotkali się z okazji zbliżających się świąt. Obecny na spotkaniu świątecznym wicemarszałek Leszek Ruszczyk złożył policjantom życzenia wiosennych świąt, spędzonych razem z rodziną w pogodnym nastroju, ale także z refleksyjnymi momentami i chwilami radości.

Liczba wyświetleń: 416

powrót