Aktualności

Znamy laureatów Olimpiady Zdrowia Psychicznego

2014.05.26 16:00 , aktualizacja: 2014.05.26 16:23
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
fot.Biuro Prasowe
fot.Biuro Prasowe
fot.Biuro Prasowe
fot.Biuro Prasowe
fot.Biuro Prasowe
fot.Biuro Prasowe
fot.Biuro Prasowe

Tomasz Przerwa, Milena Plewa, Aleksandra Ryczkowska, Elżbieta Lewandowska, Paulina Maciaszek i Agata Dudkowska to sześcioro finalistów olimpiady zdrowia psychicznego „Uzależnij się od szczęścia”. W urzędzie marszałkowskim odbył się ostatni etap konkursu. Nagrody zwycięzcom wręczył marszałek Adam Struzik.

 

W zmaganiach udział wzięli najlepsi uczniowie z mazowieckich szkół uczestniczących w programie „Szkoła Promocji Zdrowia”. Gospodarzem tegorocznej olimpiady było XL Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Warszawie, działające przy Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej św. Anny w Warszawie. Inicjatorem programu jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

 

W finale wzięli udział uczniowie, którzy na szczeblu szkolnym uzyskali najlepszy wynik w teście na temat zdrowia psychicznego. Po pięć osób z każdej szkoły z najwyższą punktacją odpowiadało ustnie na pytania komisji. Komisja konkursowa, na czele z prof. dr. hab. Bartoszem Łozą, przewodniczącym Mazowieckiej Rady Zdrowia Psychicznego wyłoniła sześcioro finalistów.

 

Olimpiada zorganizowana w ramach XIV edycji programu „Szkoła Promocji Zdrowia” mobilizuje młodzież z całego Mazowsza do pogłębiania wiedzy medycznej i wiedzy na temat zdrowego stylu życia. Sam program uczy również odpowiedzialności za własne zdrowie oraz tego, jak postępować wobec innych ludzi. Młodzież ma również szansę zintegrować się i przedyskutować najważniejsze zagadnienia. 

 

Na Mazowszu jest sześć Szkół Promocji Zdrowia. Funkcjonują przy placówkach leczniczych, dla których podmiotem tworzącym jest Samorząd Województwa Mazowieckiego – Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie, Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Psarskiego w Ostrołęce, Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku, Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu, Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach, Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej św. Anny w Warszawie.

 


Lista finalistów:

I miejsce: Tomasz Przerwa (XL Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Warszawie)

II miejsce: Milena Plewa (II Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Ostrołęce)

III miejsce: Aleksandra Ryczkowska (III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Płocku)

IV miejsce Elżbieta Lewandowska (XL Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Warszawie)

V miejsce: Paulina Maciaszek (III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Płocku)

VI miejsce: Agata Dudkowska (XL Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Warszawie)

Liczba wyświetleń: 837

powrót