Aktualności

Nowe karetki w Warszawie

2014.09.05 13:05 , aktualizacja: 2014.09.09 20:51

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Guzowska

  • Fot. Martyna Pierzchała
  • Fot. Martyna Pierzchała
  • Fot. Martyna Pierzchała
  • Fot. Martyna Pierzchała
  • Fot. Martyna Pierzchała
  • Fot. Martyna Pierzchała

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ w Warszawie ma 14 nowych ambulansów sanitarnych. – Nowe karetki to większe bezpieczeństwo dla pacjentów. Ambulanse uzupełnią niedobory w południowej i wschodniej części Warszawy – powiedział marszałek Adam Struzik.

 

 

 

 

Ambulanse o wartości prawie 3,6 mln zł zostały zakupione w całości ze środków „Meditransu”. Na ten cel przekazano w tym roku w sumie ponad 6 mln zł (dodatkowe ok. 2,5 mln zł to koszty leasingu nowych karetek).

 

 

 

– Dzięki temu przedsięwzięciu średnia wieku karetek spadła do ok. 3 lat. Jest to dobry zakup, a jeśli chodzi o rok –jeden z najlepszych pod względem inwestycji w pogotowie warszawskie – podsumował dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ Artur Kamecki. 

  

Nowe auta zastąpią najstarsze dziesięcioletnie samochody. Ambulanse to nie tylko dobre pojazdy, ale przede wszystkim wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny. Dzięki temu znacząco poprawią się jakość świadczonych usług medycznych oraz komfort pracy ratowników medycznych.

 

Samochody zostaną przekazane do 9 miejsc wyczekiwania zespołów ratownictwa medycznego. Trzy trafią do oddziałów Praga Południe-Grochów i Bielany-Os. Wrzeciono, dwa będą służyć mieszkańcom Mokotowa-Os. Wierzbno, po jednym otrzymają zespoły z Targówka-Os. Podgrodzie, Białołęki-Piekiełko, Ursynowa, Ursusa, Bemowa i Pragi Północ.

 

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ jest jednostką samorządu województwa mazowieckiego. Obecnie dysponuje 53 ambulansami i jedną łódką (na potrzeby Zespołu Wodnego Podstawowego). „Meditrans” może dodatkowo korzystać z 12 ambulansów rezerwowych.

Liczba wyświetleń: 934

powrót