Aktualności

Inwestycja w zdrowie najmłodszych

2014.12.05 10:55 , aktualizacja: 2014.12.08 12:26

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • fot.Biuro Prasowe
  • fot.Biuro Prasowe
  • fot.Biuro Prasowe
  • fot.Biuro Prasowe
  • fot.Biuro Prasowe

W Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr. J. Bogdanowicza w Warszawie podsumowano dwuletnią kampanię informacyjno-promocyjną „Jedz witaminy i wracaj do zdrowia". Inicjatywa realizowana była w ramach porozumienia województwa mazowieckiego ze Związkiem Sadowników RP.

 

 

Program skierowany był do najmłodszych przebywających na oddziałach dziecięcych w szpitalach, dla których podmiotem tworzącym jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. W spotkaniu wzięli udział wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w szpitalu przy ul. Niekłańskiej Wojciech Pawłowski oraz prezes Związku Sadowników RP Mirosław Maliszewski

 

Ideą przedsięwzięcia było przekazanie wiedzy na temat dobroczynnego wpływu owoców i warzyw na zdrowie. Szczególne zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne występuje u dzieci. Zachęcanie najmłodszych, zwłaszcza tych przebywających w szpitalu, do spożywania owoców i warzyw to inwestowanie w ich prawidłowy rozwój. Każde zjedzone jabłko, śliwka czy truskawka miało pokazać dzieciom, że owoce są naturalnym źródłem bezcennych witamin, wspomagających ich naturalną odporność. Oprócz dostarczania do szpitalnej stołówki świeżych owoców i warzyw, uruchomiono także wiele działań edukacyjnych.

 

Po konferencji odbyło się mikołajkowe przekazanie upominków na jednym z oddziałów dziecięcych.

 

Liczba wyświetleń: 384

powrót