Aktualności

Szpital przyjazny dla przyszłych mam

2015.01.29 13:25 , aktualizacja: 2015.07.24 10:26
Autor: na podst. mat. Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego (opr.WKZ), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
Marszałek Adam Struzik z przedstawicielami Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie fot.Martyna Gadecka
Zmodernizowany oddział położnictwa i ginekologii fot.Martyna Gadecka

W Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim w Warszawie Sp. z o.o. oddano do użytku kolejny etap remontu budynku oddziału położnictwa i ginekologii. W spotkaniu wziął udział marszałek Adam Struzik.

 

– Bardzo się cieszę, że nasze szpitale rozpoczynają proces modernizacji. W budżecie na 2015 r. wracamy do licznych inwestycji, również w instytucjach zdrowia. Dzięki planowanym trwałym zmianom w „janosikowym”, wierzę, że będzie coraz lepiej – podkreślił marszałek Adam Struzik.

 

Rosnące zapotrzebowanie na usługi w dziedzinie ginekologii i położnictwa

Dynamicznie rosnąca liczba młodych mieszkańców w dzielnicach wokół szpitala (m.in. Targówek, Białołęka), a także rosnąca liczba porodów (w 2014 r. było o ponad 150 porodów więcej niż w 2013 r.) skłoniły zarząd spółki do podjęcia decyzji o etapowym remoncie budynku oddziału położnictwa i ginekologii i tym samym stworzeniu jak najlepszych warunków dla przyszłych rodziców i ich maluszków.

 

Modernizacja – co udało się zrobić

W 2014 r. ukończono kompleksowy remont dachu, elewacji wraz z wymianą okien i ociepleniem oraz kluczowych instalacji wewnątrz budynku. 29 stycznia do użytku oddano wyremontowany parter budynku z izbą przyjęć, przestrzenią do odpoczynku i relaksu oraz nowoczesnymi gabinetami pracownią USG i KTG. Plan nowej izby przyjęć został skonsultowany z pacjentkami, aby w możliwie najwyższym stopniu odpowiedzieć na potrzeby kobiet w tak ważnym okresie życia. Pomieszczenia zostały wyposażone zgodnie z obowiązującymi standardami. Wszystko, co niezbędne do bieżącej diagnostyki,  znajduje się na terenie budynku.

 

Palny inwestycyjne szpitala

Marszałek Adam Struzik spotkał się także z zarządem spółki oraz koordynatorami oddziałów i zakładów Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego. Podsumowano najistotniejsze obszary działania placówki w ubiegłym roku. Omówiono wyzwania stojące przed szpitalem oraz inwestycje będące w trakcie realizacji. Jedną z kluczowych jest termomodernizacja wszystkich budynków połączona z wymianą instalacji oświetleniowej, a także nowymi elewacjami i stolarką okienną. Dyskutowano również o planach inwestycyjnych w perspektywie kolejnych lat. Wśród nich wymienia się m.in. powołanie do życia Centrum Neurochirurgii Interwencyjnej oraz budowę ośrodka neurologii z neurochirurgią.

  

 

 

 

Liczba wyświetleń: 577

powrót