Aktualności

Niemal 1,2 mln zł na inwestycje

2015.03.13 10:00 , aktualizacja: 2015.03.30 15:23

Autor: na podst. mat. Biura Prasowego, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Zabytkowy kościół w Rostkowie przejdzie gruntowną modernizację, a w Płocku powstanie nowoczesne centrum z salami do wspinania i boulderingu. Marszałek Adam Struzik i przedstawiciele beneficjentów podpisali umowy o dofinansowanie tych inwestycji.

 

Zabytek w nowej odsłonie

Kościół pod wezwaniem św. Stanisława Kostki w Rostkowie (pow. przasnyski) jest miejscem kultu religijnego; każdego roku odwiedza go około 21 tys. pielgrzymów. Jednak stan świątyni, która jest równocześnie Diecezjalnym Sanktuarium Świętego Stanisława Kostki pozostawia wiele do życzenia. Dlatego niezbędna jest renowacja budynku. Remont obejmie fundamenty i mury, wykonana będzie izolacja przeciwwilgociowa ścian fundamentowych, w tym odgrzybianie i osuszani. Obiekt zostanie również otynkowany, pomalowany i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja, warta niemal 640 tys. zł decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego otrzyma 543,5 tys. zł unijnego dofinansowania.

 

Płock poszerza ofertę turystyczną

Płock postawił na rekreację. W Orlen Arenie powstanie centrum wspinaczkowe. Będzie to miejsce aktywnego wypoczynku zarówno dla starszych, jak i młodszych. Wyposażone zostanie w nowoczesną ściankę do wspinaczki z liną asekuracyjną o wysokości od 7,65 do 11,00 m i powierzchni użytkowej około 272 m². Będzie tam również ściana do boulderingu (wspinania się po blokach skalnych bez asekuracji) o wysokości 4,5 m, powierzchnia użytkowa około 220 m². Najmłodsi będą mogli próbować swoich sił w specjalnie zorganizowanym do treningów kąciku zabaw. Całkowity koszt projektu to 862 tys. , a unijne wsparcie wyniesie 646,5 tys. zł.

 

  • Niemal 1,2 mln zł na inwestycje fot. archiwum UMWM
  • Niemal 1,2 mln zł na inwestycje fot. archiwum UMWM
  • Niemal 1,2 mln zł na inwestycje ...

Liczba wyświetleń: 501

powrót