Aktualności

Unijne wsparcie w płockim i ciechanowskim

2015.04.20 13:50 , aktualizacja: 2015.07.13 14:24

Autor: Biuro Prasowe UMWM, MJWPU, Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

Kolejne inwestycje otrzymały wsparcie z Unii Europejskiej. W sobotę, 18 kwietnia podpisano trzy umowy. Sygnatariuszami byli marszałek Adam Struzik oraz przedstawiciele beneficjentów.

 

Jagiellonka będzie mieć muzeum swoich dziejów

Pierwsza z umów – na ponad 584 tys. zł unijnego dofinansowania – dotyczy projektu płockiej Jagiellonki. Szkoła zamieni stare szatnie w przestrzeń muzealną. Uroki zbieranych od lat materiałów będą mogli podziwiać nie tylko uczniowie szkoły, ale też osoby z zewnątrz.  To projekt miasta Płocka. Umowę podpisał prezydent  Andrzej Nowakowski.

 

Nowe inwestycje w Grudusku...

Gmina zyska niezwykle ciekawą atrakcję turystyczną. W średniowiecznej osadzie wybudowanej w Grudusku, w miejscu dawnego grodziska, będzie można zobaczyć, jak wyglądało życie wioski słowiańskiej z wczesnego średniowiecza. Gmina pozyskała z UE 454,5 tys. zł dofinansowania na wyposażenie wybudowanej już osady.

 

… i Ratowie

Z kolei w Ratowie już niedługo wszystkie wydarzenia kulturalne odbywać się będą w odnowionych wnętrzach sanktuarium. Dzięki dotacji z RPO WM 2007–2013 w wysokości prawie 750 tys. zł obiekt zostanie wyremontowany.

 

Umowę na unijne dofinansowanie inwestycji podpisali wójt gminy Grudusk Jacek Bogdan Oglęcki, skarbnik gminy Grudusk Małgorzata Miłoszewska oraz ks. rektor Bogdan Pawłowski.

 

Informacje  o projektach w plikach do pobrania.

  • Umowę na unijne dofinansowanie inwestycji podpisali marszałek Struzik i prezydent Płocka Andrzej Nowakowski Fot. arch. MJWPU
  • podpisanie umów na dofinansowanie inwestycji w Grudusku i Ratowie Fot. arch. MJWPU
  • sygnatariusze umów na unijne dofinansowanie inwestycji w powiatach płockim i ciechanowskim Fot. arch. MJWPU

Pliki do pobrania

Rozmiar: 110 kB, Liczba pobrań: 602, Adobe Acrobat Document
Rozmiar: 68 kB, Liczba pobrań: 280, Adobe Acrobat Document
Rozmiar: 106 kB, Liczba pobrań: 324, Adobe Acrobat Document

Liczba wyświetleń: 432

powrót