Aktualności

Unijne środki na kulturę dla Zwolenia

2015.05.15 14:35 , aktualizacja: 2015.07.15 13:34

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Wicemarszałek Leszek Ruszczyk podpisuje z przedstawicielkami Biblioteki umowę na modernizację Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Jana Kochanowskiego oraz Domu Kultury w Zwoleniu. Na zdjęciu także burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska fot.Biuro Prasowe

Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Jana Kochanowskiego oraz Dom Kultury w Zwoleniu czekają wielkie zmiany – możliwe dzięki wsparciu unijnych funduszy. Dofinansowanie, przyznane przez zarząd województwa na realizację tej inwestycji to przeszło 704 tys. zł.

 

Umowę podpisali wicemarszałek Leszek Ruszczyk oraz dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Ewa Kulińska i główna księgowa Ewa Laskowska.

 

O krok od remontowych rewolucji

Już od przyszłego tygodnia teren, na którym mieści się zarówno Dom Kultury, jak i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna przemieni się w plac budowy. Prace rozpoczną się od konserwacji budynku, który jest siedzibą biblioteki. W ramach tych działań w obiekcie podłączona zostanie nowa instalacja wodno-kanalizacyjna. W budynku biblioteki wymieniona będzie stolarka okienna, wyremontowane schody, a wejście do obiektu zostanie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Biblioteka nabierze nowych kształtów nie tylko w swoim wnętrzu. Wykonanie zewnętrznej elewacji będzie kolejnym krokiem unijnej inwestycji.

 

Dom Kultury w Zwoleniu – zmiany na lepsze

Sala widowiskowa, która jest areną wielu spotkań edukacyjnych, teatralnych i muzycznych zyska nowe wyposażenie. W budynku powstanie scena oraz zainstalowana zostanie widownia elektryczna. Podłoga będzie wymieniona, a ściany i sufit sali – wyciszone. Co ważne, na sali zostanią zamontowane klimatyzacja i telebim.

 

Tytuł projektu: Remont i konserwacja zabytkowego obiektu Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Zwoleniu oraz wyposażenie do prowadzenia działalności Domu Kultury w Zwoleniu

Beneficjent: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu

Całkowita wartość projektu: 829 045,65 zł

Kwota dofinansowania: 704 688,80 zł

Działanie 6.1 Kultura

Liczba wyświetleń: 385

powrót