Aktualności

Zapraszamy na praktyki!

2015.06.08 15:20 , aktualizacja: 2015.06.22 10:39

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Już w najbliższe wakacje studenci uczący się i jednocześnie zameldowani na Mazowszu będą mogli odbyć płatne praktyki zawodowe w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz jego delegaturach. To świetna okazja do zdobycia doświadczenia zawodowego i sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce. W ramach autorskiego programu urzędu marszałkowskiego na studentów czeka 110 miejsc.

 

Doświadczenie i zarobki

„Praktyki u Marszałka” to autorski program Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, który zakłada organizację praktyk letnich dla studentów w lipcu, sierpniu i wrześniu. Będą się one odbywać w siedzibie urzędu marszałkowskiego – w Warszawie lub w jednej z jego delegatur. Co ważne, oferowane przez urząd praktyki będą płatne. Program skierowany jest do studentów uczących się na stacjonarnych studiach wyższych na uczelniach państwowych i prywatnych na Mazowszu i jednocześnie tu zameldowanych.

 

– W swojej pracy spotykam wielu młodych ludzi. Z rozmów z nimi wiem, że takie praktyki są bardzo potrzebne. Dlatego zdecydowałem, że umożliwimy młodym ludziom poznanie pracy w urzędzie marszałkowskim od strony praktycznej. Będzie to dla nich doskonała okazja do utrwalenia i sprawdzenia wiedzy zdobytej podczas studiów, a także do zdobycia tak cenionego przez pracodawców doświadczenia zawodowego – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Duży wybór dziedzin

Studenci będą mogli wybrać, w jakim departamencie, kancelarii czy delegaturze chcą odbyć praktykę. Jednak ich decyzje powinny uwzględniać ich kierunek studiów. Preferowane będą m.in.: prawo i administracja, zarządzanie, ekonomia i finanse, ochrona środowiska, geodezja, rolnictwo, geologia, polityka społeczna, geografia, kulturoznawstwo oraz informatyka. Praktyki będą trwały jeden miesiąc i obejmą 150 godzin zegarowych. W tym czasie praktykanci poznają specyfikę działania urzędu marszałkowskiego, praktykę stosowania prawa administracyjnego, zasady przepływu informacji i komunikowania się wewnątrz urzędu oraz z jego klientami. W praktyce sprawdzą, jak realizowane są sprawy urzędowe, a przede wszystkim poznają kulturę organizacyjną urzędu.

 

 

  • Konferencja poświęcona praktykom w UMWM fot. Michał Słaby
  • Konferencja poświęcona praktykom w UMWM fot. Michał Słaby
  • Konferencja poświęcona praktykom w UMWM fot. Michał Słaby
  • Konferencja poświęcona praktykom w UMWM fot. Michał Słaby
  • Konferencja poświęcona praktykom w UMWM fot. Michał Słaby

Artykuły powiązane

Liczba wyświetleń: 3216

powrót