Aktualności

Unijne pieniądze na ekologię

2015.06.30 11:30

Autor: Biuro Prasowe, MJWPU, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Podpisanie umowy na dofinansowanie fot. Biuro Prasowe
  • Podpisanie umowy na dofinansowanie fot. Biuro Prasowe
  • Podpisanie umowy na dofinansowanie fot. Biuro Prasowe

Ponad 610 tys. zł unijnej dotacji na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii trafi do warszawskiej firmy AB GLASS PHP Andrzej Biedrzycki specjalizującej się w obróbce i przetwórstwie szkła płaskiego. Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Leszek Ruszczyk oraz właściciel firmy Andrzej Biedrzycki.

 

Ekonomicznie…
AB GLASS PHP Andrzej Biedrzycki to jedno z większych przedsiębiorstw w branży szklarskiej działających na terenie Warszawy. Unijna dotacja będzie przeznaczona na utworzenie w przedsiębiorstwie ekologicznej infrastruktury elektroenergetycznej i ciepłowniczej. Dzięki temu zmniejszą się koszty energii elektrycznej, które wynikają z działalności przedsiębiorstwa – obróbki i przetwórstwa szkła (łamania, cięcia, szlifowania, fazowania, klejenia, żywicowania i hartowania).
 

… i ekologicznie

Inwestycja uwzględnia zakup i instalację modułów solarnych (na dachu zakładu produkcyjnego), a także montaż wiatraka ogrodowego pełniącego rolę turbiny wiatrowej. Dzięki instalacji innowacyjnych systemów przedsiębiorstwo nie tylko zaoszczędzi na rachunkach – to również duże korzyści dla środowiska – dla powietrza, wód i gleby. Całkowity koszt inwestycji to ponad 1,5 mln zł, a dofinansowanie pochodzi z Działania 4.3 Ochrona powietrza, energetyka RPO WM.

 
 

 

Liczba wyświetleń: 554

powrót