Aktualności

Szpital w Międzylesiu wzbogaci się o nowy sprzęt medyczny

2015.08.05 14:15 , aktualizacja: 2015.08.06 13:49

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Decyzją zarządu województwa placówka otrzyma unijne dofinansowanie w wysokości prawie 1,4 mln zł w ramach RPO WM 2007–2013. Umowy podpisali wicemarszałek Leszek Ruszczyk, członek zarządu Elżbieta Lanc oraz dyrektor Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie Jarosław Rosłon.

 

Innowacyjny aparat USG

Szpital wzbogaci się o cyfrowy, mobilny aparat USG z funkcją obrazowania harmonicznego, panoramicznego i elastografii (za pomocą kolorowych map). To nowoczesne urządzenie wyposażone będzie w sondy do badania endoskopowego, śródoperacyjnego oraz sondy ultrawysokiej częstotliwości do badania struktur powierzchownych (drobne stawy rąk i struktury skóry). Zgodnie z postępem medycznym w takich dziedzinach jak reumatologia, ortopedia i dermatologia umożliwi zwiększenie wykrywalności zmian patologicznych we wczesnych stadiach choroby. Funkcjonalność ultrasonografu pozwoli na wszechstronne wykorzystywanie urządzenia, a także umożliwi lepszą diagnostykę i leczenie.

                                                                                                                                                        

 

 

Nowa aparatura dla Zakładu Medycyny Nuklearnej

Prawie 1 mln zł  będzie przeznaczony na zakup gamma kamery dwugłowicowej. To zaawansowane technologicznie urządzenie, umożliwiające dokładną analizę funkcji narządów wewnętrznych pacjenta, pozwala na wykrywanie i monitorowanie zmian przerzutowych w przebiegu chorób nowotworowych. Jest wykonane w technologii cyfrowej, co daje szerokie możliwości wykorzystania uzyskiwanych wyników badań, w połączeniu z innymi metodami obrazowania, takimi jak tomograf komputerowy czy rezonans magnetyczny.

 

Gamma kamera będzie wykorzystywana w kardiologii nieinwazyjnej, ortopedii, infekcjach oraz podczas diagnozowania tarczycy i przytarczyc. W ramach przyznanych środków, doposażone też będzie pomieszczenie radiofarmaceutyczne w niezbędne wyposażenie, obejmujące komorę z laminarnym przepływem powietrza (zapewnia preparatom sterylne warunki) ze stołem roboczym, osłony ołowiane komory czy monitor skażeń radioaktywnych z programem do rejestracji pomiarów.

 

Realizacja inwestycji pozwoli na większy dostęp pacjentów do technologii cyfrowej w ochronie zdrowia. Skróci się również czas ich oczekiwania na podjęcie specjalistycznego leczenia, a także, co ważne, zmniejszy się ilość powikłań.

 

Tytuł projektu: Zakup aparatu USG dla Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie

Beneficjent: Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie

Całkowita wartość projektu: 450 000 zł

Kwota dofinansowania: 382 500 zł

Działanie 7.1 Infrastruktura służąca ochronie zdrowia i życia

 

Tytuł projektu: Zakup gamma kamery dla Zakładu Medycyny Nuklearnej Międzyleskiego Szpitala

Specjalistycznego w Warszawie

Beneficjent: Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie

Całkowita wartość projektu: 1 180 000 zł

Kwota dofinansowania: 999 932 zł

Działanie 7.1 Infrastruktura służąca ochronie zdrowia i życia

 

 

  • Umowy na unijne dofinansowanie zakupu sprzętu medycznego dla szpitala podpisali ze strony samorządu województwa - wicemarszałek Leszek Ruszczyk i członek zarządu Elżbieta Lanc fot.Martyna Gadecka
  • Dyrektor MSS w Warszawie Jarosław Rosłon podpisuje ważną dla międzyleskiego szpitala umowę na zakup sprzętu medycznego fot.Martyna Gadecka
  • Wicemarszałek Leszek Ruszczyk życzy dyrektorowi MSS w Międzylesiu Jarosławowi Rosłonowi pomyślnej realizaji inwestycji fot.Martyna Gadecka

Liczba wyświetleń: 1281

powrót