Aktualności

Jesteś widoczny jesteś bezpieczny na Woli

2015.09.28 15:15 , aktualizacja: 2015.11.03 10:26

Autor: Joanna Stefaniak (OR), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

Około 400. uczniów z czterech szkół podstawowych z warszawskiej Woli wzięło udział w kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.

 

Akcję zorganizowano w Ośrodku Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Wola. Wzięli w niej udział uczniowie ze szkół nr 132, 166, 221 i 238.

 

Teoria i praktyka

W ramach akcji dzieci obejrzały film „…tak, chcę być bezpieczny”, który omówili funkcjonariusze policji z Komendy Stołecznej Policji. Ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ zaprezentowali zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Natomiast pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie przeprowadzili naukę jazdy w miasteczku ruchu drogowego, jednocześnie zachęcając do zapoznania się z przepisami ruchu drogowego. Uczniowie mieli również możliwość spróbowania swoich umiejętności na symulatorze jazdy jednośladem.

 

 

 

Gadżety

Uczestnicy spotkania otrzymali zestawy BRD wręczone przez zaproszonych gości oraz prowadzących zajęcia ekspertów, m.in. Andrzeja Halickiego ministra administracji i cyfryzacji, Wiesława Raboszuka członka zarządu województwa mazowieckiego.

Liczba wyświetleń: 641

powrót