Aktualności

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle

2015.10.02 12:40 , aktualizacja: 2015.11.03 10:25

Autor: Anna Ochalska, Biuro Bezpieczeństwa Publicznego, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Kierowcy rajdowi – Bartek Czwartosz i Wojtek Chuchała przeprowadzili pogadankę na temat zasad bezpiecznego zachowania się na drogach fot.arch.UMWM
  • Strażacy z OSP Kadzidło omówili i zaprezentowali uczniom sprzęt ratownictwa drogowego fot.arch.UMWM
  • Uczniowie ćwiczyli swoje umiejętności jazdy na rowerze fot.arch.UMWM
  • Ratownicy SPZOZ „Meditrans Ostrołęka” zapoznali uczniów z zasadami udzielania pierwszej pomocy fot.arch.UMWM
  • Młodzież otrzymuje zestawy zawierające elementy odblaskowe fot.arch.UMWM
  • Zwycieżcy rywalizacji otrzymazli cenne nagrody fot.arch.UMWM

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Ostrołęce i Warszawie przeprowadził dla uczniów klas IV szkół podstawowych z subregionu ostrołęckiego kampanię społeczną promującą noszenie elementów odblaskowych.

 

„…tak, chcę być bezpieczny”

W kilku panelach promujących bezpieczeństwo wzięło udział blisko 210 uczniów, których wyposażono w zestawy zawierające elementy odblaskowe. Młodzież sprawdziła się w teście z wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Zwycięzcy tej rywalizacji walczyli o nagrody rzeczowe ufundowane przez WORD Ostrołęka. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce omówili tematykę zawartą w filmie „…tak, chcę być bezpieczny” w poszczególnych blokach tematycznych: droga, obcy, pies, fajerwerki, narkotyki.

 

Nauka przez zabawę

Uczniowie ćwiczyli swoje umiejętności jazdy na rowerze oraz zweryfikowali w praktyce wiedzę o przepisach ruchu drogowego na zajęciach w miasteczku ruchu drogowego, pod okiem pracowników WORD Warszawa. Ratownicy SPZOZ „Meditrans Ostrołęka” zapoznali uczniów z zasadami udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Kierowcy rajdowi – Bartek Czwartosz i Wojtek Chuchała przeprowadzili pogadankę na temat zasad bezpiecznego zachowania się na drogach. Strażacy z OSP Kadzidło omówili i zaprezentowali uczniom sprzęt ratownictwa drogowego. Dodatkowymi atrakcjami było zwiedzanie strzelnicy wraz z prezentacją broni oraz Zagrody Kurpiowskiej w Kadzidle.

 

Nagrody dla najlepszych

Podczas uroczystego zakończenia i podsumowania imprezy zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, w tym rowery i mp4. Młodych uczestników spotkania wyposażono w elementy odblaskowe. Wręczyli je – radny województwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak oraz przedstawiciele samorządu powiatowego, gminnego i służb mundurowych.

 

Liczba wyświetleń: 499

powrót