Aktualności

Nowoczesna diagnostyka w siedleckim szpitalu

2015.10.16 15:35 , aktualizacja: 2015.10.16 15:54

Autor: Dagmara Jaworska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • W otwarciu uczestniczyła  m.in. członek zarządu Elżbieta Lanc fot. MSW Sp.z o.o. w...
  • Pracownia Endoskopii w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach fot. MSW Sp.z o.o. w...
  • w otwarciu Zakładu Endoskopii wzięli udział przedstzwiciele licznych środkowisk, w tym samorządu województwa fot. MSW Sp.z o.o. w...

W Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim Sp. z o.o. w Siedlcach otwarto Zakład Endoskopii. Będą tu przeprowadzane badania gastrologiczne i endoskopowe przewodu pokarmowego oraz endoskopii układu moczowego.

 

Projekt „Doposażenie  w sprzęt i aparaturę medyczną Pracowni Endoskopii Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Sp. z o.o.” uzyskał dofinansowanie w wysokości 1,8 mln zł. W uroczystości otwarcia pracowni wzięła udział członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

Diagnostyka to podstawa

Trudno dziś wyobrazić sobie medycynę bez technik endoskopowych. Dzięki tego rodzaju badaniom można zobaczyć na ekranie monitora obraz narządów pacjenta. Pozwala to na szybkie i precyzyjne postawienie diagnozy, a w wybranych przypadkach umożliwia natychmiastowe wdrożenie leczenia. Wyposażenie Pracowni Endoskopowej w niezbędny sprzęt spełniający najwyższe standardy jakości pozwolił na wprowadzenie nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia, umożliwiając wykrywanie oraz endoskopowe leczenie nowotworów we wczesnych stadiach. Zwiększyła się także dostępność badań kolonoskopowych. Nowoczesna pracownia endoskopowa jest wsparciem dla oddziałów funkcjonujących w strukturach szpitala, m.in.: Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (wymóg 24-godzinnego dostępu do badań endoskopowych), Chirurgii Ogólnej, Oddziału Chorób Wewnętrznych i Pediatrii.

 

Wysoki poziom usług medycznych

Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach Sp. z o.o. liczy 485 łóżka szpitalne (bez SOR i neonatologii). W strukturze placówki znajduje się 17 oddziałów oraz 26 poradni specjalistycznych, 7 pracowni diagnostycznych i 10 gabinetów diagnostyczno-zabiegowych. Szpital modernizuje się, zwiększając możliwości terapeutyczne. Działania te obejmują nie tylko zakup nowoczesnego sprzętu, wykorzystującego najnowocześniejsze zdobycze techniki cyfrowej, ale także podnoszenie kwalifikacji pracowników, co bezpośrednio wpływa na skalę zadowolenia pacjentów oraz wykonywanie badań zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa.

 

Liczba wyświetleń: 499

powrót