Aktualności

Nowe karetki dla płockiego pogotowia ratunkowego

2015.10.23 10:05 , aktualizacja: 2015.10.23 15:05

Autor: SP ZOZ WSPRiTS w Płocku, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Marszałek Adam Struzik podczas wystąpienia mówił o nowej jakości usług medycznych fot.SP ZOZ WSPRiTS w Płocku
  • 5 nowych ambulansów to bezpieczeństwo dla pacjentów fot.SP ZOZ WSPRiTS w Płocku
  • Marszałek  Adam Struzik gratuluje nowoczesnego sprzętu przedstawicielowi stacji pogotowia fot.SP ZOZ WSPRiTS w Płocku
  • Oddanie do użytku karetek odbyło się z udziałem przedsztwicielu wielu środowisk fot.SP ZOZ WSPRiTS w Płocku

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku zakupił i przekaże do eksploatacji pięć nowoczesnych ambulansów sanitarnych – dwa dla ratownictwa medycznego, trzy dla nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

 

Komfort i zadowolenie pacjenta – na pierwszym miejscu

W ramach podnoszenia standardów świadczonych usług medycznych stacja systematycznie odnawia tabor samochodowy. Oddawane dziś do użytku wysokiej klasy ambulanse zastąpią wysłużone auta. Wyposażone są w specjalistyczny sprzęt medyczny. Karetki zakupiono ze środków własnych stacji w ramach rozstrzygniętego postępowania przetargowego. W uroczystym przekazaniu pojazdów do użytku wziął udział marszałek Adam Struzik. Jak podkreślił, nowe ambulanse to większe bezpieczeństwo pacjentów.

 

Dwa ambulanse sanitarne typu C marki FIAT Ducato 250 S.C.

Z silnikiem wysokoprężnym (turbo-diesel) o pojemności 2999 cm3, mocy 177 KM, zapewniający przyśpieszenie pozwalające na sprawną jazdę w ruchu miejskim. Ambulanse – przeznaczone dla działalności ratownictwa medycznego – wyposażone są w nowoczesny sprzęt medyczny: nosze główne wraz z transporterem, defibrylator z możliwością dokonywania teletransmisji zapisu EKG do ośrodka kardiologii inwazyjnej, respirator, krzesełko kardiologiczne, centralną instalację tlenową, deskę ortopedyczną, klimatyzację przedziału medycznego i kabiny kierowcy, terminal statusów i radiotelefon cyfrowy.

 

Trzy ambulanse sanitarne typu A1 marki Volkswagen Cady

Z silnikiem wysokoprężnym z turbodoładowaniem o pojemności 1598 cm3, mocy 100 KM, napęd na koła przednie. Karetki zaopatrzono w: nosze z transporterem, przystosowane są do przewozu 3 osób z kierowcą w pozycji siedzącej (plus 1 osoba w pozycji leżącej na noszach), instalację tlenową. Zastąpią wysłużone w nocnej i świątecznej pomocy opieki zdrowotnej w oddziałach w Płocku, Sierpcu
i Gostyninie.

 

Dzięki zakupionym pojazdom poprawi się jakość świadczonych usług medycznych oraz komfort pracy ratowników medycznych.

 

Liczba wyświetleń: 957

powrót