Aktualności

„Mierzymy wysoko”

2016.01.11 10:05 , aktualizacja: 2016.11.29 11:46

Autor: oprac.na podst.zebr.mat., Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Pod tym hasłem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała dziesiątego stycznia po raz dwudziesty czwarty. Sto dwadzieścia tysięcy wolontariuszy pomagało w tym roku w zbiórce na szlachetny cel – zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Do akcji włączył się także marszałek Adam Struzik. Nie tylko kwestował na rzecz orkiestry, ale także przekazał na aukcję internetową ciekawą pamiątkę. 

 

Łyk historii

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra od 1993 r. Do tej pory zebrała ponad 650 mln zł. Środki przeznaczono na zakup m.in. sprzętu do ratowania dzieci z chorobami serca, nerek, nowotworami,  wadami wrodzonymi czy poszkodowanymi w wypadkach. Od paru lat, poza wsparciem oddziałów niosących pomoc najmłodszym, przekazywane są także środki na zapewnienie godnej opieki medycznej osobom starszym.

 

Wsparcie dla Mazowsza

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wspiera szpitale i oddziały dziecięce w całym kraju. Zakupiony w ramach WOŚP sprzęt trafił także na Mazowsze. Zasilił on nie tylko szpital dziecięcy przy ul. Niekłańskiej w Warszawie, ale także oddziały neonatologiczne czy pediatryczne w szpitalach w Płocku, Warszawie, Ostrołęce, Siedlcach, Ciechanowie, Radomiu oraz Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego.

Do mazowieckich placówek trafiły m.in. inkubatory, aparaty do USG, aparaty RTG, stoły operacyjne, kardiomonitory, łóżka ortopedyczne, zestawy pediatryczne, pulsometry czy  urządzenia do przesiewowych badań słuchu.

 

Pokaźna suma

Marszałek Adam Struzik podczas niedzielnego finału wsparł orkiestrę, kwestując w Płocku. Mieszkańcy miasta nie zawiedli – marszałkowi udało się zebrać ponad 2100 zł. Podczas odbywającego się po raz pierwszy w Orlen Arenie finału WOŚP zlicytowano też podarowane przez marszałka obrazy i albumy.

Gospodarz Mazowsza przekazał również na aukcję internetową wyjątkowy przedmiot – upominek jaki dostał od prezydenta Billa Clintona. Jest to zestaw papieru listowego, w eleganckim etui.  – Oczywiście z własnoręczną dedykacją od prezydenta – podkreślił marszałek Adam Struzik.

 

Liczba wyświetleń: 504

powrót