Aktualności

Pro Masovia dla Nowodworskiego Centrum Medycznego

2016.06.02 14:25 , aktualizacja: 2016.06.03 09:49

Autor: oprac.na podst.zebr.mat., Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Marszałek wręcza Pro Masovię szefom placówki fot.Adam Gostkiewicz

Znakomicie wykwalifikowani i zaangażowani w swoją pracę lekarze oraz pielęgniarki, nowoczesna aparatura medyczna, jak również indywidualne podejście do każdego pacjenta – to tylko niektóre z atutów Nowodworskiego Centrum Medycznego. Doceniając dotychczasową działalność w obszarze ochrony zdrowia, marszałek Adam Struzik uhonorował placówkę Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”.

 

Nowodworskie Centrum Medycznego zrzesza publiczne placówki medyczne z terenu powiatu nowodworskiego. W jego strukturze funkcjonują: szpital powiatowy, przychodnia specjalistyczna, cztery zakłady podstawowej opieki zdrowotnej oraz ratownictwa medycznego, diagnostyki obrazowej, laboratoryjnej i rehabilitacji, a także nocna i świąteczna opieka lecznicza. Centrum nieustannie się rozwija, realizuje projekty współfinansowane przez Unię Europejską, dzięki którym poszerza zakres świadczonych usług. Dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007–2013 utworzono m.in. pracownię tomografii komputerowej, doposażono zakłady diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej w sprzęt diagnostyczny.

 

Jubileusz

Szpital Powiatowy w Nowym Dworze Mazowieckim od 60 lat aktywnie pracuje na rzecz niesienia pomocy chorym i cierpiącym. Dokłada wszelkich starań, by zapewnić pacjentom jak najlepsze warunki leczenia, a także stworzyć atmosferę sprzyjającą powrotowi do pełni sił. Dzięki środkom z RPO WM 2007–2013 przeprowadzono termomodernizację budynków, wymieniono istniejące źródła ciepła na bardziej przyjazne dla środowiska. Dofinansowanie z Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza, Komponent G – Mazowiecki Instrument Wsparcia Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej przeznaczono na zakup laparoskopu, gastroskopu i kolonoskopu oraz modernizację pomieszczeń pod pracownię gastroskopii.

Renomę szpitala potwierdzają uzyskane przez niego, jak i całe Nowodworskie Centrum Medyczne, na przestrzeni lat prestiżowe certyfikaty, nagrody i wyróżnienia.

 

Medale, dyplomy…

Marszałek Adam Struzik, wręczając Medal Pamiątkowy „Pro Masovia” dla Nowodworskiego Centrum Medycznego oraz dyplomy uznania dla sześciu najbardziej zasłużonych pracowników, podziękował za dotychczasową prężną działalność placówki. Życzył realizacji wielu kolejnych przedsięwzięć i inwestycji przyczyniających się do ciągłego podnoszenia standardów leczenia i opieki nad pacjentami na Mazowszu, a także niegasnącej satysfakcji płynącej z niesienia pomocy chorym i cierpiącym.

 

 

Liczba wyświetleń: 436

powrót