Aktualności

Marszałek czyta dzieciom

2016.06.03 09:50 , aktualizacja: 2016.10.27 13:01

Autor: na podst.zebr.mat.opr.Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

W Miejskim Przedszkolu nr 34 im. Kubusia Puchatka i Jego Przyjaciół w Płocku, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, marszałek Adam Struzik przeczytał przedszkolakom fragment książki „Puchatkowe zaklęcia” Natalii Usenko.

 

Kampania społeczna

Rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, propaguje codzienne czytanie dzieciom jako skuteczną i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju. Fundacja przekonuje, że czytanie dziecku 20 minut dziennie. Codziennie! – jest mądrym sposobem spędzania czasu z najmłodszymi i najlepszą inwestycją w ich przyszłość. Wyniki badań pokazują, że działania przynoszą wymierne rezultaty – coraz więcej rodziców docenia tę formę spędzania czasu z dzieckiem.

 

Płocka placówka edukacyjna

Miejskie Przedszkole nr 34 im. Kubusia Puchatka i Jego Przyjaciół w Płocku to placówka publiczna o charakterze sportowym. Główna siedziba mieści w nowo powstałym budynku przy ulicy Harcerskiej 2. Działa tu 6 oddziałów ogólnodostępnych. Nowoczesne przedszkole ma sale: dydaktyczne, terapeutyczne (logopedyczna, psychologiczno-pedagogiczna, sensoryczna) oraz taneczną, komputerową, gimnastyczną i artystyczną. Placówka dysponuje nowoczesnym blokiem żywieniowym, pomieszczeniami administracyjnymi, socjalnymi i gospodarczymi dla pracowników. Wokół budynku znajdują się tereny zielone, boisko trawiaste i trzy place zabaw, które wyposażone są w dostosowane do wieku dzieci urządzenia do zabaw i małą architekturę.

 

Liczba wyświetleń: 531

powrót