Aktualności

Inwestycje w subregionie ostrołęckim

2016.09.13 09:35 , aktualizacja: 2016.09.13 09:47
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
Umowy z beneficjentami podpisały wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członek zarządu Elżbieta Lanc fot. UMWM

Informatyzacja ostrołęckiego szpitala oraz budowa systemu wczesnego ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach w powiecie ostrołęckim to kolejne projekty, które decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego otrzymają prawie 6 mln zł unijnego wsparcia. Umowy na dofinansowanie inwestycji podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu Elżbieta Lanc oraz beneficjenci.

 

Ostrołęczanie zyskają

Już w drugiej połowie 2017 r. w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce, dzięki środkom unijnym, zwiększy się dostęp do usług medycznych drogą elektroniczną. Planowana jest modernizacja i rozbudowa istniejącej infrastruktury informatycznej. Zakupiony będzie nowoczesny sprzęt i oprogramowanie. W szpitalu wprowadzonych będzie 13 e-usług, m.in.: rejestr zdarzeń medycznych, e-kontrahent, e-obieg dokumentów, zarządzanie biznesowe, monitorowanie gospodarki lekami, uwierzytelnianie i autoryzacja dostępu, e-ankiety itp. Dzięki nim pacjenci będą mieć łatwiejszy dostęp do rejestracji, zlecania i odbioru wyników badań diagnostycznych, a elektroniczny obieg dokumentów usprawni obsługę i zarządzanie szpitalem.

Całkowita wartość projektu – 6 999 438 zł, kwota dofinansowania – 5 496 825,91 zł.

 

Będzie bezpieczniej

Powiat ostrołęcki zainwestuje fundusze unijne w bezpieczeństwo i zapobieganie zagrożeniom. Do 2017 r. na terenie powiatu powstanie m.in. 26 nowych punktów alarmowych. Każdy z nich będzie się składał z nowoczesnych elektronicznych syren szczelinowych wraz z urządzeniami do włączenia, sterowania, kontroli oraz monitorowania. Nowy system wczesnego ostrzegania pozwoli na podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców. Nie tylko przyspieszy podjęcie odpowiednich działań w razie zaistnienia zagrożenia, ale też zwiększy efektywność działań zapobiegawczych i minimalizujących skutki katastrof.

System wczesnego ostrzegania obejmie zasięgiem 11 gmin powiatu ostrołęckiego – Baranowo, Czarnia, Czerwin, Kadzidło, Goworowo, Lelis, Łyse, Olszewo-Borki, Rzekuń, Troszyn i Myszyniec.

Całkowita wartość projektu – 546 249,40 zł, kwota dofinansowania – 436 999,52 zł.

 

 

Liczba wyświetleń: 365

powrót