Aktualności

W trosce o zdrowie pacjentów

2016.09.26 09:15 , aktualizacja: 2016.09.26 09:42

Autor: opr. Izabela Wilk, Wprowadzenie: Izabela Wilk

  • wspólne zdjęcie pracowników z Marszałkiem A. Struzikiem fot. Karol Krajewski
  • wręczenie medalu ,,Pro Masovia fot. Karol Krajewski
  • Marszałek wręcza Dyplom uznania pracownicy Oddziału fot. Karol Krajewski
  • Marszałek przekazuje gratulacje i Dyplom jednej z pracownic odzdziału fot. Karol Krajewski
  • widzowie i goście XVII Płockich Dni Nefrologii fot. Karol Krajewski

Oddział Nefrologiczny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Marcina Kacprzaka w Płocku od 35 lat aktywnie i skutecznie pracuje na rzecz niesienia pomocy pacjentom cierpiącym na choroby nerek. Jest największym ośrodkiem dializ na Mazowszu. Marszałek Adam Struzik, w dowód uznania dotychczasowej działalności, uhonorował prężnie działający oddział Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”.

 

W ciągu doby w placówce dializowanych jest ponad 100 pacjentów na kilkudziesięciu stanowiskach, w tym 4 pacjentów otrzewnowo. Oddział ma 2 stanowiska do dializowania stanów ostrych. Wszystkie pracujące na płockim oddziale dializ sztuczne nerki nie są starsze niż 3,5 roku. Ośrodek Dializ utworzył dr Marek Świtalski na przełomie 1980/81 r. Od tego czasu udało się uratować życie ponad 1500 pacjentów, których własne nerki przestały działać. Około 200 osób otrzymało szansę transplantacji nerki.

 

Światowej klasy sprzęt

Zdrowie ma wartość bezcenną, dlatego wszyscy członkowie zespołu nefrologicznego z oddaniem służą swoim pacjentom. Profesjonalną opiekę medyczną na oddziale zapewnia 13 lekarzy oraz  41 pielęgniarek, którzy z troską i życzliwością podchodzą do każdego chorego. To sprawia, że jednostka cieszy się bardzo dobrą opinią oraz zaufaniem pacjentów.  Do dyspozycji są nowoczesne pracownie – badań ABPM i Holter EKG oraz ultrasonograficzna. Rocznie leczy się tu około 1600 pacjentów, głównie z chorobami nerek, nadciśnieniem tętniczym, chorobami wielonarządowymi z towarzyszącą niewydolnością nerek oraz zatruciami. Oddział pełni też rolę konsultanta w obszarze nefrologii  dla potrzeb całego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Doświadczona i wykształcona kadra inicjuje i organizuje również szereg konferencji, kursów i szkoleń tematycznych.

 

Medale, dyplomy i podziękowania

Marszałek Adam Struzik, wręczając Medal Pamiątkowy „Pro Masovia” dla Oddziału Nefrologicznego oraz dyplomy uznania dla 7 najbardziej zasłużonych pracowników, podziękował za bezcenny wkład w podnoszenie standardów służby zdrowia na Mazowszu. Docenił prężny rozwój placówki oraz innowacyjne metody leczenia. Życzył wielu kolejnych sukcesów w walce o ludzkie zdrowie i życie, a także niegasnącej satysfakcji płynącej z niesienia pomocy chorym i cierpiącym.

 

 

 

 

Liczba wyświetleń: 349

powrót