Aktualności

Święto szkoły

2016.10.03 09:00

Autor: Kinga Wawer, OR, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Przedstzwiciele szkoły z wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska fot. Grzegorz Skolimowski
Medal Pro Masovia i dyplomy uznanai dla pracowników fot. Grzegorz Skolimowski

Społeczność Jabłonny Lackiej (pow. sokołowski) świętowała 150-lecie istnienia miejscowej szkoły. Uroczystości zgromadziły absolwentów i gości. W wydarzeniu udział wzięła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Historia

Pierwszy drewniany budynek szkoły wybudowano w 1866 r. Od tej chwili edukacja w Jabłonnie Lackiej trwa nieprzerwanie. Sto lat później młodzież przeniosła się do nowego murowanego obiektu. W kolejnych latach wybudowano boisko i salę gimnastyczną, dzięki wsparciu finansowemu  Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

Odznaczenia

Z okazji jubileuszu szkoły, wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska wręczyła Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”, przyznany placówce przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Dyplomy uznania, z podziękowaniem za rzetelną i efektywną pracę na rzecz rozwoju szkoły i środowiska lokalnego, otrzymali: Konstanty Wysokiński, Lidia Nowak, Damian Staniszewski, Anna Bobrowska, Kazimierz Maciejec.

 

Atrakcje

Program artystyczny w wykonaniu uczniów, prezentacje wozu bojowego i wyposażenia miejscowej jednostki straży pożarnej, występ zespołu ludowego „Jabłoniacy” – to jedne z wielu niespodzianek, jakie organizatorzy przygotowali z okazji jubileuszu szkoły.

 

 

Liczba wyświetleń: 609

powrót