Aktualności

Zabrzmiało Gaudeamus igitur

2016.10.03 15:15 , aktualizacja: 2016.10.03 15:51

Autor: oprac.Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Marszałek Adam Struzik skierował słowo do studentów fot.Politechnika Warszawska...
  • Uroczysta inauguracja roku akademickiego na płockiej uczelni fot.Politechnika Warszawska...
  • Marszałek Adam Struzik wśród zaproszonych gości wydarzenia fot.Politechnika Warszawska...

W mazowieckich uczelniach uroczyście zainaugurowano rok akademicki 2016/2017. W wydarzeniu w Płocku uczestniczył marszałek Adam Struzik.

 

We współczesnym świecie na sukces zawodowy pracuje solidne wykształcenie. Maturzyści, decydując się na konkretną uczelnię oraz profil kształcenia, zastanawiąją się jaką ścieżkę chcą iść, aby wystartować w tzw. lepszą przyszłość. Wybierać mogą spośród ponad 450 placówek – publicznych i niepublicznych. Wiele z nich umiejętnie wykorzystuje szanse, jakie daje członkostwo w Unii Europejskiej, uczestnicząc w licznych programach i projektach międzynarodowych, otrzymuje dotacje na modernizacje swoich obiektów oraz rozwijanie działalności naukowo-dydaktycznej. Dzięki temu studenci mają zapewniane coraz lepsze warunki nauki oraz możliwości zdobywania odpowiednich kwalifikacji, niezbędnych do podjęcia pracy w konkretnej profesji.

 

Wiedza techniczna

Politechnikę Warszawską Filię w Płocku powołano w 1967 r. Placówka, jako integralna część uczelni macierzystej, od początku istnienia stawia na wysokie standardy i nowoczesność. Kształcenie prowadzone jest na wysokim poziomie, zgodnie z najwyższymi europejskimi standardami na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii oraz w Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych. Uczelnia realizuje ważne zadania edukacyjne, prowadząc przy tym ożywioną działalność naukowo-badawczą. Współpracuje też z jednostkami regionu, kładąc nacisk na praktyczne aspekty prowadzonych badań naukowych. W tym roku obchodzi jubileusz 50-lecia istnienia.

 

 – Z satysfakcją i wielkim zadowoleniem obserwuję prężny rozwój naszych uczelni, które mogą się poszczycić długą historią i imponującym dorobkiem, a jednocześnie idą z duchem czasu. Są coraz bardziej konkurencyjne, uaktualniają i uatrakcyjniają swoją ofertę edukacyjną, realizują wiele cennych programów i projektów naukowych. Niejednokrotnie współpracują z czołowymi krajowymi i zagranicznymi ośrodkami akademickimi, a także władzami państwowymi i samorządowymi. Dzięki temu, opuszczające ich mury kolejne pokolenia, radzą sobie na krajowym, jak i międzynarodowym rynku pracy, odnoszą sukcesy zawodowe i wpływają znacząco na życie społeczno-gospodarcze Polski i Europy – podkreślił marszałek Adam Struzik. 

 

Liczba wyświetleń: 444

powrót