Aktualności

Akcja „Jesteś widoczny jesteś bezpieczny” w Radomiu

2016.10.05 15:35 , aktualizacja: 2016.10.07 13:49

Autor: Joanna Wołczyńska, OR, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Wspólna fotografia uczestników spotkania fot. Tomasz Jagodziński
  • Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej fot. Tomasz Jagodziński
  • Przejazd po torze rowerowym fot. Tomasz Jagodziński

Kolejna edycja kampanii społecznej, którą od 15 lat prowadzi Samorząd Województwa Mazowieckiego ruszyła także na terenie subregionu radomskiego. Dziś projekt realizowany był w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga. W wydarzeniu wziął udział członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

Wiedza od najlepszych

W spotkaniu wzięło udział 219 uczniów z klas IV–VI szkoły podstawowej oraz I-II gimnazjum. W akcję zaangażowali się policjanci z komendy powiatowej, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu, a także ratownicy medyczni oraz strażacy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Zaproszeni goście omówili zagrożenia, na jakie młodzież narażona jest w codziennym życiu, podając wskazówki, jak się przed nimi chronić.

 

Przez zabawę można się uczyć

Zajęcia rozpoczęły się nauką jazdy po torze rowerowym, którą poprowadził radomski WORD. Uczniowie, wybierając pojazd i trasę, wypróbowali jazdę na symulatorach. Policjanci omówili tematykę zawartą w filmie „…tak, chcę być bezpieczny”. Po jego emisji dyskutowano o niebezpieczeństwach na jakie najmłodsi mogą być narażeni nie tylko na drodze, ale również w internecie. Podstawowy kurs z udzielania pierwszej pomocy przeprowadzili ratownicy medyczni.

 

Nosisz odblask – jesteś bezpieczny

Prowadzący kampanię zwrócili szczególną uwagę na obowiązek noszenia odblasków.

 

– Na bezpieczeństwo na drodze mają wpływ nie tylko kierowcy, ale również my sami. Dzięki odblaskom, które nałożymy w odpowiednim miejscu jesteśmy bardziej widoczni dla prowadzącego samochód, zwłaszcza jesienią i zimą. Zadbajmy o bezpieczeństwo własne oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego – powiedział członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali, ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, gadżety, w tym m.in.: opaski zapinane na rękę oraz zawieszki, które można przypiąć do stroju.

 

 

Artykuły powiązane

Liczba wyświetleń: 1013

powrót