Aktualności

Dziękujemy Wam, Nauczyciele!

2016.10.15 11:05 , aktualizacja: 2016.10.15 11:15

Autor: Agnieszka Pazio, (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Wręczenie Medalu Pamiątkowego fot. MSCDN
  • Wręczenie dyplomów uznania fot. MSCDN
  • Zdjęcie grupowe nauczycieli fot. MSCDN
  • Wspólne zdjęcie pracowników oświaty fot. MSCDN
  • Występ ANdrzeja Poniedzielskiego fot. MSCDN
  • Uczestnicy spotkania fot. MSCDN

Jak co roku, 14 października na Mazowszu uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. To święto całej oświaty, ale przede wszystkim pedagogów jako autorytetów – tymi słowami wicemarszałek Wiesław Raboszuk powitał nauczycieli i dyrektorów szkół, dla których organem prowadzącym jest samorząd Mazowsza, podczas uroczystości w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie.

 

Praca nauczyciela to misja

Nauczyciel kształci, ale również wychowuje swoich uczniów. Ważne, aby robić to mądrze, odpowiedzialnie i kreatywnie. W dużej mierze to właśnie od Państwa pracy zależy, jak młode pokolenia odnajdą się we współczesnym świecie i jakimi wartościami będą się kierować – podkreślił wicemarszałek Wiesław Raboszuk. – W tym szczególnym dniu, w imieniu zarządu województwa mazowieckiego życzę niegasnącej satysfakcji z nauczania i wytrwałości w wypełnianiu życiowego powołania – dodał.

 

Nie zabrakło słów podziękowania i kwiatów, ale też wyrazów uznania – 26 pedagogów z Mazowsza odebrało awansy zawodowe na stopień nauczyciela mianowanego. Były też dyplomy od marszałka województwa mazowieckiego.

 

Znaczące wyróżnienia

Wydarzenie było również okazją do uhonorowania Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”. Placówka w tym roku obchodzi swoje 70 urodziny. Od momentu powstania biblioteka przeszła ogromną ewolucję: obecnie to nie tylko  główna siedziba  w stolicy, ale także pięć filii: w Błoniu, Grodzisku Mazowieckim, Nowym Dworze Mazowieckim, Sochaczewie i Żyrardowie.  Placówka jest w pełni zinformatyzowana i nowoczesna.

Medal Pamiątkowy „Pro Masovia” otrzymała także dyrektor biblioteki Beata Zych, która pełni tę funkcję od 2006 r., a pracę w placówce zaczynała na stanowisku nauczyciela–bibliotekarza.

W dniu święta kadry nauczycielskiej nie zabrakło rozrywki – program artystyczny poprowadził Andrzej Poniedzielski.

Liczba wyświetleń: 1148

powrót