Aktualności

Jubileusze radomskich szkół

2016.10.24 13:50 , aktualizacja: 2016.10.24 14:01

Autor: Joanna Wołczyńska (OR), Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

  • Rafał Rajkowski wręcza Pro Masovię ” w szkole w Radomiu Fot. Joanna Wołczyńska
  • uczniowie szkoły w Kozienicach stoją ze sztandarami Fot. Joanna Wołczyńska
  • Rafał Rajkowski, radny Leszek Przybytniak, dyrektor szkoły Tomasz Trela pozują do zdjęcia Fot. Joanna Wołczyńska

Zeszły tydzień na ziemi radomskiej obfitował w uroczystości szkolne. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 im. Władysława Syrokomli w Radomiu obchodziła swoje 100-lecie, a Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 i Publiczne Gimnazjum nr 1 w Kozienicach świętowały 25. rocznicę istnienia. W obu wydarzeniach uczestniczył członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

Placówka w Radomiu – szkoła sukcesu

Datę powstania Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 im. Władysława Syrokomli w Radomiu przypisuje się na rok 1916. Wykwalifikowana i kompetentna kadra nauczycielska każdego roku realizuje liczne programy innowacyjne i projekty edukacyjne, w tym promujące naukę języków obcych, współpracę międzynarodową, jak również wykorzystanie nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych.

 

Uczniowie angażują się w liczne konkursy regionalne, a także ogólnopolskie, w których zajmują wysokie miejsca. W trosce o bezpieczeństwo podopiecznych szkoła współpracuje z policją i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, cyklicznie organizuje Akademię Ruchu Drogowego, Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Brała również udział w programie profilaktycznym „B&N”, czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony uczestnik ruchu drogowego.

 

Jubileusz w Kozienicach

W 1991 r. w Kozienicach powstała Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II. Reforma w 1999 r. wprowadziła zmiany i przekształciła budynek w Publiczne Gimnazjum nr 1. Placówka dzieli się na Publiczną Szkołę Podstawową nr 4 i Publiczne Gimnazjum nr 1. Obiekt jest wyposażony w nowoczesny sprzęt komputerowy, z którego uczniowie mogą korzystać także poza lekcjami. Szkoła czynnie angażuje się w rozwój dzieci poprzez organizację dodatkowych zajęć, np. lekcji z języków obcych i ćwiczeń sportowych.

 

Medale i odznaczenia

Doceniając zaangażowanie, otwartość na nowe rozwiązania oraz wyjątkowe podejście do młodzieży, dyrektorów obu placówek nagrodzono Medalami Pamiątkowymi „Pro Masovia”, a najbardziej zasłużonych nauczycieli dyplomami uznania. Program uroczystości wzbogaciły występy artystyczne (taneczne i wokalne), a także prezentacje multimedialne.

Liczba wyświetleń: 310

powrót