Aktualności

Dobre wieści dla mieszkańców Pułtuska i okolic

2016.11.04 13:35 , aktualizacja: 2016.11.04 13:52

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • podpisanie umowy fot. Starostwo Powiatowe w...
  • wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska pokreśliła wagę bezpieczneństwa w regionie fot. Starostwo Powiatowe w...
  • Członek zarządu Elżbieta Lanc omówiła zasadność wsparcia fot. Starostwo Powiatowe w...

W drugiej połowie 2017 r. na terenie powiatu pułtuskiego powstanie system wczesnego ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach. Wpłynie to nie tylko na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, ale pozwoli też na ograniczenie skutków katastrof.

 

Decyzją zarządu województwa projekt otrzymał unijne dofinansowanie w wysokości ponad 430 tys. zł. Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz reprezentanci powiatu pułtuskiego – starosta Jan Zalewski, wicestarosta Beata Jóźwiak i skarbnik Krystyna Rzepnicka.

 

Bezpieczeństwo w powiecie pułtuskim

Zakupiony system to 21 punktów alarmowych wyposażonych w syreny szczelinowe wraz z urządzeniami sterowania i kontroli. Projekt będzie realizowany w partnerstwie z gminami: Pułtusk, Obryte i Pokrzywnica.

W gminach Obryte i Pokrzywnica zamontowane będą po 3 syreny z urządzeniami sterowniczymi, w gminie Pułtusk – 15 takich syren, a w powiecie pułtuskim urządzenie do sterowania i kontroli. Elementy podsystemu będą rozmieszczone na terenach zagrożonych powodziami. W sytuacjach kryzysowych zapewni to sprawny przekaz informacyjny między administracją publiczną a mieszkańcami. Pozwoli też na ograniczenie skutków katastrof i zminimalizuje ryzyko kosztów wynikających z usunięcia lub naprawienia szkód.

 

Wzrost świadomości mieszkańców

Na terenie wszystkich gmin uczestniczących w projekcie prowadzona będzie kampania edukacyjno-informacyjna na temat m.in. rodzajów alarmów, komunikatów ostrzegawczych, potencjalnych zagrożeń oraz działań prewencyjnych.

 

Liczba wyświetleń: 456

powrót