Aktualności

Być bliżej chorych…

2017.02.10 15:35 , aktualizacja: 2017.02.10 15:47

Autor: Agnieszka Pazio (OR), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • spotkanie z pracownikami szpitala w Ciechanowie fot.Specjalistyczny Szpital...
  • Członek zarządu elżbieta Lanc na oddziale nenatologicznych ciechanowskiego szpitala fot.Specjalistyczny Szpital...
  • przemówienie członek zarządu Elżbiety Lanc w kaplicy przyszpitalnej fot.Specjalistyczny Szpital...

Na całym świecie 11 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Na Mazowszu uroczystości odbyły się w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie. Z chorymi spotkała się członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Najcenniejszy dar

Wydarzenie rozpoczęła msza św. sprawowana przez biskupa płockiego – ks. Piotra Liberę. Zgromadzeni modlili się w intencji chorych, ich najbliższych oraz pracowników służby zdrowia.

 

– Cierpienie, ból i smutek to nieodłączne elementy choroby, dlatego pamiętajmy, że każda pomoc w tak trudnym czasie to dar szczególny i wartościowy. Pacjentom szpitala, ale również wszystkim, których dotknęła choroba życzę tego, co najcenniejsze – zdrowia, wytrwałości i nadziei, a lekarzom oraz kadrze medycznej, by niesienie pomocy potrzebującym było źródłem satysfakcji i spełnienia

– zaznaczyła członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Niezwykła uroczystość

W ramach obchodzonego święta osób chorych, Kaplica Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego otrzymała imię św. Matki Teresy z Kalkuty, gdzie złożono relikwie świętej przywiezione z Rzymu.

Po uroczystościach członek zarządu Elżbieta Lanc spotkała się z dyrekcją placówki oraz odwiedziła najmłodszych pacjentów szpitala na Oddziale Neonatologicznym, gdzie hospitalizowanych jest średnio 1000 noworodków rocznie.

 

Dzień chorego

W tym roku obchodzony jest pod hasłem ,,Wielkie rzeczy uczynił  mi Wszechmocny’’. Święto chorych w kalendarzu zapisał papież Jan Paweł II w 11 rocznicę zamachu na swoje życie. W tym dniu modlitwom polecane są wszystkie osoby cierpiące duchowo i fizycznie, to także czas na zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby.

 

Liczba wyświetleń: 666

powrót