Aktualności

Istnieją od siedmiu dekad

2017.06.03 11:05 , aktualizacja: 2017.06.03 13:22

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Prace dzieci Gminnego Przedszkola w Mokobodach Prezentacja prac...
  • Przedszkolaki i pracownicy przedszkola na jubileuszu 70-lecia placówki Przedszkolaki i pracownicy...
  • Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska z osobami nagrodzonymi medalami Wicemarszałek Janina Ewa...

Jubileusz 70-lecia działalności Gminnego Przedszkola w Mokobodach (powiat siedlecki) licznie zgromadził w strażnicy OSP mieszańców. Przedszkolaki przegotowały akademię, starsi uczestnicy spotkania nawiązali do minionych lat działalności. Z byłymi i obecnymi wychowankami placówki spotkała się wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Trochę historii

Przedszkole w Mokobodach funkcjonuje nieprzerwanie od 1 września 1947 r. Na początku działalności do dyspozycji maluchów była tylko jedna mała sala. Dwa lata później nowy rok szkolny najmłodsi uczniowie rozpoczęli w budynku szkoły podstawowej. Placówka zmieniała miejsce funkcjonowania w latach 1972, 1976 i 1996. W 2009 r. przedszkole, dzięki adaptacji nowych pomieszczeń, utworzyło III oddział. W odpowiedzi na potrzeby lokalnego społeczeństwa zwiększono liczbę miejsc w placówce i wydłużono czas opieki. Obecnie w przedszkolu jest 72 dzieci.

 

Obchody jubileuszu

Spotkanie rozpoczęło się od przybliżenia historii przedszkola. Wśród zaproszonych gości były osoby, które w 1947 r. uczęszczały do placówki. Najstarszych wychowanków i osoby szczególnie zasłużone dla przedszkola odznaczono pamiątkowymi medalami. Wydano także okolicznościową broszurę ze starymi zdjęciami, wspomnieniami pracowników i absolwentów oraz opisem bieżącej działalności. Aktualni wychowankowie przygotowali bogaty program artystyczny. Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska podkreślała ważną rolę przedszkola nie tylko w rozwoju najmłodszych, ale także w życiu lokalnej społeczności. Przedszkolakom z okazji Dnia Dziecka wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska wręczyła maskotki. 

Liczba wyświetleń: 287

powrót