Aktualności

E-usługi medyczne w Kozienicach

2017.06.09 11:25 , aktualizacja: 2017.06.09 14:48

Autor: Joanna Wołczyńska (OR), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Umowy podpisali członek...

Dobre wieści dla pacjentów Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej (SP ZZOZ). W połowie przyszłego roku w placówce będą uruchomione nowoczesne e-usługi medyczne.

 

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma ponad 4,7 mln zł dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020. Umowę podpisali członek zarządu Rafał Rajkowski, dyrektor SP ZZOZ w Kozienicach Jarosław Pawlik i sekretarz powiatu kozienickiego Jarosław Chlewicki.

 

Nowe technologie

Szybki postęp technologiczny przekłada się na coraz szersze zastosowanie rozwiązań informatycznych w życiu codziennym, w tym również w opiece zdrowotnej. Dzięki środkom unijnym nowe technologie informacyjno-komunikacyjne będą zastosowane w Samodzielnym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach. Z myślą o pacjentach powstanie system informacji medycznej z elektroniczną platformą do gromadzenia, analizy i możliwością udostępniania danych.

 

Szybko i sprawna komunikacja

Modernizację i rozbudowę przejdzie system teleinformatyczny szpitala. System Elektronicznej Dokumentacji Medycznej umożliwi lekarzowi dostęp do pełnej dokumentacji o przebiegu leczenia i pozwoli szybciej ocenić stan zdrowia pacjenta. Elektroniczne usługi umożliwią również szybszą komunikację pacjenta ze szpitalem i kontakt z lekarzem. Chorzy będą mogli w każdej chwili przez internet podejrzeć historię swojej choroby, zalecenia, recepty, wyniki badań, a także umówić się na wizytę u specjalisty, bez konieczności wychodzenia z domu.

System przyśpieszy także wymianę danych z innymi placówkami. Projekt będzie realizowany w partnerstwie z SPZOZ Przychodnie Kozienice, SPZOZ w Gniewoszewie, SPZOZ w Grabowie nad Pilicą, SPZOZ Gminy Tczów i SPZOZ w Policznie.

 

Liczba wyświetleń: 366

powrót