Aktualności

Sprzęt dla Żeliszewa

2018.01.25 09:35 , aktualizacja: 2018.01.30 12:04

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • Na stoliku przykrytym zielonym suknem leżą nowe aparaty ODO Te aparaty powietrzne są...
  • Na stoliku leży zakupiony sprzęt. Wokół stoją strażacy, ksiądz i wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska. By strażacy bezpiecznie...
  • strażak zakłąda sprzęt i maskę Ciekawość wygrała - trzeba...

Dzięki wsparciu z budżetu województwa mazowieckiego jednostka OSP w Żeliszewie (gm. Kotuń) zakupiła niezbędny sprzęt ratowniczy. Przekazała go wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Co kupili?

Bezpieczeństwo strażakom podczas akcji ratunkowych zapewnia odpowiednie przeszkolenie druhów i sprawny sprzęt. O ile przeszkolenie jest na wysokim poziomie, to ze sprzętem bywa różnie… Dzięki dofinasowaniu Samorządu Województwa Mazowieckiego w kwocie 10 tys. zł, strażacy z Żeliszewa zyskali dwa aparaty powietrzne nadciśnieniowe Fenzy Aeris typ 2 z maską OptiPro i butlą kompozytową 6,8 l/300 bar. Natomiast gmina Kotuń zakupiła dwa sygnalizatory bezruchu montion SCOUT. Nowy sprzęt o łącznej wartości prawie 11 tys. zł poprawi bezpieczeństwo i możliwości operacyjne jednostki.

 

– Cieszę się, że możemy wspierać druhów ochotników, którzy niosą bezinteresowną pomoc poszkodowanym. Mam nadzieję, że dzięki nowemu wyposażeniu akcje ratownicze będą sprawniejsze, a strażacy polegając na nowym sprzęcie będą mogli skoncentrować się w pełni na prowadzonej interwencji – podkreśliła wicemarszałek Jania Ewa Orzełowska.

 

O drużynie

Jednostka OSP w Żeliszewie Dużym powstała w 1909 r. Straż zrzesza 34 członków czynnych oraz grupę młodzieży. Jest bardzo aktywną jednostką, która stara się o włączenie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG).

Liczba wyświetleń: 588

powrót