Aktualności

Mają upragnionego busa

2018.02.23 11:30 , aktualizacja: 2018.02.26 13:00

Autor: Joanna Wołczyńska (OR), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • nowy samochód przed budynkiem Nowy samochód może zabrać...
  • wspólne zdjęcie podopiecznych i gości Podopieczni w ramach...
  • moment wręczania kluczyków Kluczyki do auta przekazał...

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Radomiu dostał pojazd dla swoich podopiecznych. Samochód został w sfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Kluczyki do auta przekazał członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

Samochód marki Mercedes jest przystosowany i wyposażony do przewozu osób niepełnosprawnych. Do tej pory ośrodek dysponował dwoma samochodami, ale każdy z nich mieścił jedynie 9 osób. Nowym mogą podróżować jednocześnie aż 22 pasażerów. Auto ma możliwość zmiany ustawienia foteli, dzięki czemu dla osób poruszających się na wózkach podróż jest bardziej komfortowa.  

– Staramy się w całości finansować wnioski, które kierują do nas ośrodki. Radomskiej placówce nowy samochód był bardzo potrzebny, a podopieczni wyczekiwali go z utęsknieniem. Z pewnością usprawni teraz dojazd na zajęcia i będzie bardzo pomocny w organizacji dnia. Życzę, by bus, do którego kluczyki trzymam w ręku, służył jak najdłużej, bezpiecznie dowożąc pasażerów do celu – powiedział członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

Zakup pojazdu o wartości 350 tys. zł został sfinansowany z budżetu Mazowsza. W uroczystości przekazania auta uczestniczyli także radni województwa – Zbigniew Gołąbek i Jan Rejczak oraz dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu UMWM Mirosław Krusiewicz.

Liczba wyświetleń: 347

powrót