Aktualności

Opieka kardiologiczna – kompleksowo

2018.02.28 15:50 , aktualizacja: 2018.03.01 15:12

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

infografika przedstawiajaca ręce i zapis z kardiografuka źródło: pixabay.com
wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu Elżbieta Lanc i beneficjenci z symbolicznym czekiem w ręku Przedstawiciele zarządu...

Dobre wieści dla pacjentów Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach. Dzięki wsparciu unijnemu w szpitalu poprawi się jakość świadczonych usług w obszarze opieki kardiologicznej.

 

Decyzją zarządu województwa projekt otrzyma ponad 5,4 mln zł dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020. Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Janina Orzełowska, członek zarządu Elżbieta Lanc i beneficjenci.

 

– Inwestycja jest niezwykle istotna dla mieszkańców subregionu siedleckiego. Wprowadzenie kompleksowego leczenia kardiologicznego pozwoli skrócić czas oczekiwania pacjentów oraz wpłynie na jakość i skuteczność leczenia – podkreśliła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

– Choroby układu krążenia są od wielu lat główną przyczyną umieralności mieszkańców zarówno w Polsce, jak i innych krajach europejskich. Najczęstszą przyczyną zgonów u osób poniżej 75 roku życia są choroby niedokrwienne serca, w tym ostry zawał. Jeśli  pacjent znalazł się w tak trydnej sytuacji ważne, by jak najszybciej trafił na oddział kardiologii inwazyjnej. Zakup nowoczesnego wyposażenia dla Ośrodka Kardiologii Inwazyjnej Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach wymaga dużych środków finansowych, ale przyczynia się do zmniejszenia śmiertelności pacjentów – podkreśliła członek zarzadu Elżbieta Lanc.

 

Infrastruktura ochrony zdrowia   

Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach zakupi wyposażenie technologiczne wraz z montażem do Ośrodka Kardiologii Inwazyjnej. Sprzęt, z którego korzysta obecnie szpital jest już dość mocno wyeksploatowany i wymaga wymiany. Aparaty – tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego oraz zestaw do ablacji rozbudowane będą o dodatkowe elementy i oprogramowanie. Pojawią się też nowe – angiograf i defibrylatory oraz zestawy do rehabilitacji kardiologicznej – stacjonarnej i dziennej.

 

Wzrost jakości usług medycznych

Poprawi się dostępność pacjentów do nowoczesnych świadczeń diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacji kardiologicznej. Skróci się czas leczenia. Nowy sprzęt wpłynie na szybkość i precyzję wykonywanych procedur kardiologicznych. Możliwe też będzie prowadzenie dotychczas nierealizowanej koordynowanej, kompleksowej rehabilitacji kardiologicznej.

 

Liczba wyświetleń: 410

powrót