Aktualności

40 lat ROD-u „Nadwiślański”

2018.09.10 15:10 , aktualizacja: 2018.09.18 10:33

Autor: oprac.Urszula Sabak-Gąska, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Marszałek Struzik, dyrektor Kominek i przedstawciel ROD prezentują dyplom i medal Medal Pamiątkowy "Pro...
  • Marszałek Struzik przemawia przy ambonie, obok stoi dyrektor Kominek Marszałek Adam Struzik...
  • Przedstawiciele ROD stoją w rzędzie z listami gratulacyjnymi Uhonorowano też zasłużonych...
  • na stole stoją słoiki z miodem z tutejszej pasieki Miód z lokalnej pasieki...
  • Dziewczęta w strojach ludowych stoją w rzędzie przed mikrofonami i śpiewają Jubileusz umiliła muzyka...
  • ROD "Nadwiślański" ma się...

Zaspokajają wypoczynkowe i rekreacyjne potrzeby mieszkańców miast, lubią je zwłaszcza rodziny z dziećmi i emeryci. Marszałek Adam Struzik oraz dyrektor płockiej delegatury UMWM Tomasz Kominek odwiedzili działkowców podczas jubileuszu 40-lecia płockiego Rodzinnego Ogródka Działkowego (ROD) „Nadwiślański”.

 

Ogródki działkowe stwarzają warunki do prowadzenia aktywnego i zdrowego trybu życia oraz ochrony środowiska naturalnego. Szczególną zasługę w ochronie przyrody ma właśnie płocki ROD Nadwiślański. Na powierzchni około 60 ha oprócz działek znajduje się pasieka z ulami należącymi do 10 pszczelarzy. Pszczoły są głównymi zapylaczami roślin, to dzięki ich pracy rosną plony, a my możemy cieszyć się tak dużą różnorodnością flory: owoców, warzyw i kwiatów. Z uli pozyskujemy też niezwykle wartościowe dla zdrowia – miód, pyłek kwiatowy czy propolis (kit pszczeli), które mają m.in. działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i regenerujące.

 

– Nadwiślański Rodzinny Ogród Działkowy to dla Mazowsza kolejne miejsce pełne dobrej energii: 846 działek, 1200 działkowców, 10 pszczelarzy i aż 100 rodzin pszczelich! To tu działkowcy mogą realizować swoje pasje ogrodnicze i pszczelarskie, wśród zieleni znajdują wytchnienie, spokój i ciszę. Gratuluję jubileuszu 40 lat istnienia – mówił marszałek Adam Struzik.

 

W ogrodzie organizowane są spotkania z uczniami płockich szkół z okazji Dnia Dziecka. Spotkania te cieszą się dużym zainteresowaniem wśród rodziców i nauczycieli. ROD „Nadwiślański” kształtuje zdrowe otoczenie człowieka, integruje mieszkańców, przyczynia się do aktywności i zdrowia nie tylko dzieci, ale też emerytów i rencistów.

 

Z okazji jubileuszu ROD „Nadwiślański” otrzymał z rąk marszałka Struzika Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”.

 

 

Liczba wyświetleń: 517

powrót