Aktualności

Zapraszamy na Piknik rodzinny z sercem w Ciechanowie

2018.09.25 14:55 , aktualizacja: 2018.09.25 15:49

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

plakat z napisem piknik z sercem Piknik z sercem to...

Przyczyną niemal co drugiego zgonu na Mazowszu są choroby serca. Jak temu zaradzić? Trzeba się regularnie badać. Okazją są organizowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego „Pikniki rodzinne z sercem”. Już w najbliższy piątek, 28 września zapraszamy na Plac Jana Pawła II w Ciechanowie.

 

Bezpłatne badania serca

Dlaczego warto wybrać się na jeden z rodzinnych pikników? Chociażby po to, aby wziąć udział w bezpłatnych badaniach profilaktycznych. Z danych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wynika, że na choroby serca choruje w Polsce około 600–700 tys. osób. Do najczęstszych należą choroba wieńcowa, niewydolność krążenia, zapalenie mięśnia sercowego, dusznica bolesna czy zawał. Warto systematycznie się badać i prowadzić regularny tryb życia, by uniknąć kłopotów ze zdrowiem. Należy pamiętać o prawidłowej diecie, aktywności fizycznej, odpowiedniej ilości snu, unikaniu stresu i przemęczenia.

 

– Żyjemy w czasach, w których ciągle jesteśmy w biegu. Stres w naszym życiu jest czymś naturalnym. Nie mamy czasu na to, aby zadbać o siebie. A podstawą naszego życia jest zdrowie. Nie możemy o tym zapominać. Pamiętajmy o regularnych badaniach. Zachęcam mieszkańców Ciechanowa i okolic do udziału w „Pikniku Rodzinnym z sercem” – mówi marszałek Adam Struzik.

 

Piknik rozpoczyna się o godz. 11:00 i potrwa do godz. 16:00

Dla chętnych będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych porad lekarzy specjalistów z mazowieckich szpitali. Mieszkańcy dowiedzą się również, jaki wpływ na nasze serce ma smog oraz co możemy zrobić, aby zmniejszyć jego emisję. Będzie można też wziąć udział w pokazach udzielania pierwszej pomocy, organizowanych przez ratowników i uczniów Szkół Promocji Zdrowia, a także spróbować zdrowej i ekologicznej żywności od lokalnych producentów. W mobilnych pracowniach będzie można wykonać specjalistyczne badania densytometryczne w kierunku osteoporozy i przesiewowe badania słuchu.

 

– Na edukację nigdy nie jest za późno. Podczas pikników chcemy pokazać Mazowszanom, jak zdrowo żyć i o siebie zadbać, aby jak najdłużej cieszyć się dobrą kondycją i zdrowiem. Serdecznie zapraszam do udziału w piknikach całe rodziny – podkreśla członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Zdrowe serce

Wydarzenie organizowane jest w ramach Światowego Dnia Serca, które obchodzone jest z inicjatywy Światowej Federacji Serca, każdego roku w ostatnią niedzielę września. Obchody Dnia Serca mają zwiększyć świadomość społeczną o chorobach serca oraz promować zdrowy styl życia. Pierwszy Światowy Dzień Serca odbył się 24 września 2000 r. W Polsce organizowany jest od 2002 r.

 

Liczba wyświetleń: 274

powrót