Aktualności

Ruszają szkolenia dla nauczycieli w Ciechanowie

2018.09.25 15:00 , aktualizacja: 2018.09.26 13:28

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

źródło: pixabay.com
plakat z nazwą konferencji Mazowiecka szkoła uczy nowocześnie Pięć konferencji...

Jak uczyć nowocześnie, ciekawie i skutecznie ruszają konferencje dla nauczycieli i dyrektorów szkół z Mazowsza. Organizuje je urząd marszałkowski i Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów. Z uczestnikami konferencji spotka się członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

Pięć konferencji „Mazowiecka szkoła uczy nowocześnie” poświęconych będzie promowaniu aktywnego rozwoju i innowacyjnych metod pracy z uczniem oraz wdrażaniu nowych technologii w szkołach naszego regionu. Wydarzenia będą się odbywać na przełomie września i października w Ostrołęce, Siedlcach, Ciechanowie, Radomiu i Płocku. Kolejna już w najbliższy czwartek, 27 września w Ciechanowie.

 

Formuła spotkania

W ramach konferencji planowane są wystąpienia nauczycieli konsultantów OEIiZK w formule TED łączącej w sobie elementy technologii, rozrywki i designu. Chodzi o to, aby przedstawiać ważne idee i przekazywać uczniom wiedzę za pomocą interakcji z nimi w luźnej i sympatycznej atmosferze, tak aby prezentacja lub lekcja pobudziła ich do myślenia, zadawania pytań i szukania odpowiedzi.

Ważne jest też pokazanie, jakie możliwości daje stosowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz warsztaty dla nauczycieli z elementami Escape room. W czasie ich trwania będzie można doświadczyć zarówno wielu emocji, jak i zdobyć cenną wiedzę i umiejętności dotyczące wykorzystania nowych technologii w szkole.

 

– Praca nauczyciela jest bardzo wymagająca. Sama pracowałam z uczniami przez wiele lat i wiem, jak ważne jest ciągłe doskonalenie się. Jestem pewna, że te konferencje wniosą wiele pożytecznej i praktycznej wiedzy, którą nauczyciele wykorzystają w swojej pracy, a dzięki warsztatom, spojrzą z innej perspektywy na sposoby nauczania – podkreśla członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Konferencje odbędą się w pięciu miastach naszego regionu:

  • 20 września 2018 r. o godz. 10:30 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce przy ul. Parkowej 6;
  • 24 września 2018 r. o godz. 10:30 w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach przy ul. Mieczysława Asłanowicza 2;
  • 27 września 2018 r. o godz. 10:30 w Zespole Medycznych Szkół Policealnych w Ciechanowie przy ul. Sienkiewicza 33;
  • 5 października 2018 r. o godz. 10:30 w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu mieszczącym się przy ul. Kościuszki 5;
  • 8 października 2018 r. o godz. 10:30 w Zespole Szkół nr 3 w Płocku przy ul. Łukasiewicza 11.

 

Udział w konferencji jest bezpłatny, warto skorzystać!

 

Więcej informacji na temat konferencji oraz możliwość zgłoszenia udziału w wydarzeniu znajduje się na stronie ośrodka www.oeiizk.waw.pl .

 

 

Liczba wyświetleń: 307

powrót